Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pojemnik na odpady
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Na stronach internetowych Sejmu opublikowana zostala odpowiedź Ministerstwa Środowiska na interpelację dotyczącą skutków przepisów rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Częściowo rozwiewa ona wątpliwości w zakresie wykładni przepisów tego aktu prawnego.
PL
Sytuacja związana z rozporządzeniem w sprawie selektywnej zbiórki jest niezwykle dynamiczna. Powstaje zatem pytanie, czy w najbliższym czasie możliwe jest ostateczne rozstrzygnięcie wszystkich sporów dotyczących tej materii.
PL
Mimo wprowadzanych nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przepisy nie upowszechniły w Polsce dbania o stan sanitarny pojemników na odpady komunalne. Część miast i gmin wprowadza jednak własne standardy. Z jakim skutkiem?
PL
Ustawa z 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 1 stycznia 2012 r., wyraźnie przebudowała system prawny dotyczący postępowania z odpadami komunalnymi. Sporo zmian zaszło m.in. w kwestii obowiązku wyposażenia nieruchomości w pojemniki służące do gromadzenia odpadów.
PL
Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi kładzie duży nacisk na ich zbieranie w sposób selektywny. Ma się to przyczynić do znaczącego zmniejszenia ilości odpadów deponowanych na składowiskach. Wydawałoby się, że dla mieszkańców najdogodniejsze jest odbieranie posegregowanych odpadów z miejsca ich wytworzenia. Jednak to rozwiązanie ma też swoje wady.
PL
...a powiem ci, kim jesteś! Zaglądając bowiem do naszych kubłów, można z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazać, czy jako naród jesteśmy ignorantami w kwestiach związanych z odpadami, czy raczej selektywna zbiórka stanowi dla nas wymóg cywilizacyjny. Czy jesteśmy zatem w stanie zapanować nad naszymi odpadami?
PL
Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie jest katalogiem zabronionych i nakazanych praktyk mieszkańców, wymuszającym działania sprzyjające utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy i eliminujące niekorzystne dla środowiska i sprzeczne z zasadami współżycia społecznego zachowania mieszkańców. Obejmuje on swoim zakresem gospodarkę odpadami i ściekami, zasady utrzymywania zwierząt domowych i gospodarskich, a także zasady obowiązku deratyzacji.
PL
Gospodarka odpadami to trudny i złożony problem inżynieryjny i ekonomiczny. Z jednej strony, wymaga wiedzy o technologiach zagospodarowania odpadów i umiejętności ich prawidłowego zastosowania, z drugiej zaś - nakładów inwestycyjnych niezbędnych do budowy systemu zagospodarowania odpadów. Jego elementami są przedsiębiorstwa, które prowadzą zbiórkę (w tym selektywną) oraz przetwarzania odpadów.
PL
Wzrastający poziom świadomości ekologicznej konsumentów świadczy o tym, że racjonalne zarządzanie strumieniem odpadów rozpoczyna sie w gospodarstwach domowych. Wprowadzone w wielu krajach europejskich nakazy sortowania odpadów bytowych wywarły wpływ na zmianę zachowań konsumentów, na bardziej świadome dokonywanie wyboru produktów, metod ich pakowania, źródła pochodzenia oraz trwałości.
PL
Z każdym dniem zwiększa się ilość odpadów komunalnych i nabierają na sile związane z tym negatywne skutki społeczno-środowiskowe. Tymczasem poziom recyklingu w stolicy wynosi zaledwie 1%. Dlaczego jej mieszkańcy rezygnują z segregacji odpadów pomimo kosztownych kampanii promujacych sortowanie? Jak poprawić funkcjonowanie systemu selektywnej zbiórki.
PL
Zanim podejmiemy decyzję o zakupie pojemników na odpady, należy zastanowić się, czym warto się kierować przy wyborze konkretnej oferty. Często jedynym kryterium wyboru jest cena, a przecież prócz niej jest kilka innych, bardzo ważnych cech, które również warto wziąć pod uwagę.
EN
Practical solutions on the streets. Selective assembly permanent spots.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.