Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  podgrzewacze wody
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule mowa o rodzajach zbiorników akumulacyjnych i przykładach konfiguracji buforów: współpracy zbiornika buforowego z kotłem na paliwa stałe, zastosowaniu do podgrzewania c.w.u., a także wykorzystaniu buforów jako wymienników ciepła.
PL
Ze względu na liczne przypadki zatruć tlenkiem węgla w Polsce coraz częściej gazowe przepływowe ogrzewacze wody ustępują miejsca urządzeniom elektrycznym lub sieciowemu przygotowaniu c.w.u. Prognozy podwyżek cen energii wskazują jednak, że nie należy pochopnie rezygnować z instalacji gazowej - rozwiązaniem może być zastosowanie ogrzewaczy z zamkniętą komorą spalania.
PL
W artykule wnioski z przeprowadzonych przez autorów badań ogrzewaczy wody z zamkniętą komorą spalania podłączonych do zbiorczego systemu kominowego. Ich celem było sprawdzenie funkcjonowania gazowych przepływowych ogrzewaczy wody z zamkniętą komorą spalania podłączonych do zbiorczego systemu kominowego, który można zastosować w budynku wielokondygnacyjnym.
PL
Do przygotowania c.w.u. powszechnie stosuje się w Polsce urządzenia gazowe. Mimo że coraz częściej wykorzystywane są do tego celu również kotły dwufunkcyjne, to jednak gazowe przepływowe ogrzewacze wody wciąż są najpopularniejsze. Od niedawna oferowane są ogrzewacze z zamkniętą komorą spalania. Stosowanie tych urządzeń eliminuje możliwość pojawienia się w pomieszczeniu produktów spalania mogących zawierać toksyczny tlenek węgla, a ich dodatkowym atutem jest wyższa efektywność energetyczna. W oparciu o przeprowadzane badania własne autor przedstawia analizę kosztów eksploatacyjnych, kosztów eksploatacyjnych i czasu zwrotu nakładów pod kątem sprawdzenia, czy zastosowanie gazowych urządzeń z zamkniętą komorą spalania do przygotowania c.w.u. w budynkach mieszkalnych jest uzasadnione ekonomicznie.
PL
Do przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach wielokondygnacyjnych bardzo często stosuje się urządzenia gazowe. Z reguły do tego celu wykorzystywane są gazowe przepływowe ogrzewacze wody, natomiast rzadziej stosuje się gazowe pojemnościowe podgrzewacze wody. Coraz szersze zastosowanie znajdują także układy dwufunkcyjne do przygotowania c.w.u. oraz centralnego ogrzewania. Niemniej jednak szczególnie w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych dominują gazowe przepływowe ogrzewacze wody z otwartą komorą spalania (urządzenia typu B). W ostatnim czasie na rynku pojawiły się znacznie bezpieczniejsze gazowe przepływowe ogrzewacze wody z zamkniętą komorą spalania (typ C). W artykule przedstawiono krótką charakterystykę tego typu urządzeń, ich podział oraz wymagania odnośnie samych ogrzewaczy i ich stosowania.
PL
Artykuł zwraca uwagę na kwestie wentylacji grawitacyjnej. W szczególności wyjaśnia matematycznie uwarunkowania dla całkowitego strumienia objętości powietrza Vc, jaki należy doprowadzić do mieszkania wyposażonego w urządzenia gazowe zgodnie z normą PN-B-03430, a ponadto odprowadzania spalin z domowych urządzeń gazowych, wpływu przerywaczy ciągu na wentylację pomieszczenia, wentylacja nawiewnej oraz sposobu obliczania zapotrzebowania na gaz.
PL
Jedną z istotnych barier powstrzymujących wzrost zużycia gazu w Polsce są występujące wypadki zatruć produktami spalania. Pomimo znaczącego rozwoju techniki, co roku w budynkach mieszkalnych wyposażonych w urządzenia gazowe, zatruciu ulega kilka tysięcy osób, z czego kilkaset ze skutkiem śmiertelnym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, nieodzowne jest spełnienie dwóch podstawowych wymagań: dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do zupełnego spalania gazu oraz swobodnego odpływu spalin na zewnątrz.
8
Content available remote Osady i zagrożenia bakteryjne w pojemnościowych podgrzewaczach wody użytkowej
PL
W artykule omówiono rodzaje osadów i zanieczyszczeń mogących wystąpić w pojemnościowych podgrzewaczach wody. Zwrócono uwagę na przyczyny i mechanizmy procesów korozyjnych w instalacjach ciepłej wody użytkowej. Omówiono warunki sprzyjające rozwojowi bakterii i sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom bakteryjnym w tych instalacjach. Zaproponowano zmiany w konstrukcji i eksploatacji podgrzewaczy pojemnościowych, które ograniczą lub zapobiegną zagrożeniom bakteryjnym.
EN
Various kinds of sediments accumulating in domestic hot water tanks, also reasons and ways of corrosion in domestic hot water systems are introduced. Conditions favorable for bacterial growth in these systems and means to avoid that process are discussed. Finally, some structural modifications are proposed that can help to avoid bacterial growth in domestic hot water tanks.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.