Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  pertraction
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przedmiotem badań był wpływ fizykochemicznych właściwości kationowymiennych membran polimerowych (CEM) na pertrakcję kationów w wielomembranowym układzie hybrydowym (MHS). Układ składał się z sekwencji membran kationowymiennych z kwasowymi grupami sulfonowymi oraz membrany ciekłej (BLM): CEM-BLM-CEM. Membranę ciekłą stanowił roztwór kwasu di-(2-etyloheksylo) fosforowego w nafcie. Podstawą oceny membran były strumienie kationów Zn2+, Cu2+, Ca2+, Mg2+, K+, Na+ osiągane w procesie transportu konkurencyjnego.
PL
Poli(glikol propylenowy) o masie cząsteczkowej 400 (1a) i 2000 (1b), oraz jego pochodne jonowe, tj. poli[fosforan poli(oksypropylenu)], odpowiednio (2a) i (2b), o masie cząsteczkowej 10000 zastosowano jako makrojonofory do pertrakcji kationów w hybrydowym układzie membranowym MHS z przepływową membraną ciekłą (FLM). W celu podtrzymania długotrwałego i stabilnego działania membrany oraz właściwości przenośnika, woda akumulowana w FLM poddawana była perwaporacji. Podstawą oceny działania układu MHS[FLM-PV] były strumienie kationów Zn2+, Cu2+, Mg2+, Ca2+, K+, Na+ oraz odpowiednie współczynniki separacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.