Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  penetration of the projectile
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Wnikanie nieodkształcalnego pocisku w metalową półprzestrzeń
PL
W publikacji rozpatrzono problem wnikania metalowego sztywnego pocisku w metalową odkształcalną półprzestrzeń (tarczę) w przedziale prędkości uderzenia od 100-1000m/s. Bazując na empirycznej funkcji określającej opór metalu tarczy, działający na przemieszczający się w nim pocisk, wyprowadzono zamknięte wzory na prędkość jego ruchu i głębokość wnikania. Stwierdzono, że parametrami determinującymi proces odkształcania metalowej półprzestrzeni, po uderzeniu w nią sztywnym pociskiem są: dynamiczna twardość (Ht) i gęstość (pt) materiału tarczy, prędkość uderzenia (V), masa pocisku odniesienia do jednostki powierzchni jego maksymalnego przekroju poprzecznego (ppL) oraz współczynnik kształtu jego wierzchołka (k). Przeanalizowano w sposób ilościowy wpływ wymienionych parametrów na prędkość i głębokość wnikania pocisków: ze stopu ciężkiego WHA (pp≈17200 kg/m3) i stalowego (pp= 7850 kg/m3) w tarcze wykonane z trzech metali: żelaza armco (miękka stal), aluminium i ołowiu. Stwierdzono, że mają one istotny wpływ na głębokość penetracji pocisku w metalową półprzestrzeń.
EN
Problem of deformed metallic half-space penetration by a rigid bullet at hitting velocities 100 – 1000 m/s is presented. The formulas have been developed for description of bullet penetrating process in a metallic target described by its empirical function of resistance. Fectors which have the influence on this process are discussed. The quantitative discussion for different examples of bullet and target material is included.
2
Content available remote Zjawiska występujące podczas wnikania pocisku w ceramiczny pancerz kompozytowy
PL
W pracy przedstawiono wyniki symulacji komputerowej zachowania się warstw ceramicznych na grubym podłożu stalowym, podczas ostrzału 12,7 mm pociskami AP. Porównanie dotyczy warstw ceramiki i podłoża o średnicach 50 mm i 150 mm. Przedstawiono charakterystyczne zjawisko pękania pocisków podczas wnikania w wastwę ceramiki oraz wyznaczono prędkości rozprzestrzeniania się tego pęknięcia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.