Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  papier bezdrzewny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Co z popytem na papiery graficzne? Sytuacji sektora papierów graficznych poświęcono kilka artykułów na łamach „Przeglądu Papierniczego” [4, 5]. W tym numerze (patrz str. 518) zasugerowano krótkotrwały wzrost popytu na papiery graficzne wskutek ożywienia gospodarczego i złagodzenia ograniczeń związanych z pandemią. Jak podano, amerykańska korporacja Domtar poinformowała niedawno o planach ponownego uruchomienia swoich zakładów Ashdown. Oczekuje się, że papiernia wznowi pełną działalność w styczniu 2022 r. i wprowadzi na rynek ok. 185 tys. ton niepowlekanych papierów bezdrzewnych w arkuszach.
PL
Perspektywy na 2016 rok wydają się pomyślne, jeżeli przemysł będzie stosować te same metody kontroli rynku, jak w lat ach ubiegłych, a cła antydumpingowe pozwolą na jego zrównoważenie. Dzięki niższym kosztom mas celulozowych i energii nie ma powodów do kolejnych podwyżek cen, choć spowolnienie importu i nadchodzące obniżenia zdolności produkcyjnych mogą zapoczątkować zwyżkowy trend.
PL
Rok 2014 był dla wielu europejskich firm papierniczych korzystny. Udało się poprawić wynik EBITDA, a co za tym idzie z optymizmem spoglądać w przyszłość. Popyt na papiery graficzne w Europie spadł o 3%. W przypadku producentów papierów graficznych przychody poprawiły się głównie dzięki poszerzeniu oferty, działalności na rynkach pozaeuropejskich, inwestowaniu w pokrewne dziedziny działalności i ograniczaniu kosztów, jak podaje amerykańska agencja ratingowa Moody’s Investors Service w raporcie opublikowanym 25 marca 2015 r. (1).
PL
W 2014 r. rynek niepowlekanych papierów bezdrzewnych pozostawał stabilny mimo spadku popytu. Po wzroście na początku roku, ceny pozostały w większości niezmienne, wskutek dużego ograniczenia mocy i regulacji produkcji przez ich producentów. Perspektywy na 2015 r. wydają się również dobre, jeżeli przemysł stosować będzie te same metody kontroli i regulacji rynku, ale wyniki sporu dotyczącego cen dumpingowych importowanego papieru bezdrzewnego mogą mieć wpływ na jego podaż i ceny.
PL
W 2012 r. w krajach CEPI udział papierów graficznych w ogólnej produkcji papieru wynosił 9,3% (rys. 1). Najwięcej papierów graficznych wyprodukowano w Niemczech (9381 tys. ton), Finlandii (6616 tys. ton), Szwecji (5447 tys. ton) oraz we Francji (3086 tys. ton) (tabela 1).
PL
Jesteśmy przyzwyczajeni do określania papierów przeznaczonych do zadrukowywania mianem papierów drukowych. Pojęcie papierów drukowych było i jest ciągle na nowo definiowane. Z biegiem czasu zmieniało ono swój zakres i jak dotychczas nie udało się nim objąć wszystkich lub prawie wszystkich papierów, które są zadrukowywane. W związku z powyższym, pojęcie papierów (oczywiście i tektur) przeznaczonych do drukowania jest znacznie szersze od pojęcia papierów drukowych, gdyż w tej grupie znajdują się np. papiery do pisania, papiery pakowe itp.
PL
Po rekordowym spadku w okresie światowej recesji, wydaje się, że zapotrzebowanie na niepowlekany papier bezdrzewny zaczyna ulegać stabilizacji. Równocześnie zachodzące zmiany strukturalne całkowicie zmieniają amerykański rynek niepowlekanego papieru bezdrzewnego i innych gatunków. Zapotrzebowanie może nigdy nie powrócić do poziomu sprzed recesji, dlatego średnioterminowe prognozy nie są pewne.
EN
After a record decline during global downturn, the demand for uncoated woodfree paper seems to stabilize. At the same time structural changes have a significant impact on the American market of uncoated woodfree and other grades. The demand may never return to the level before the recession, that is why the medium term forecasts are uncertain.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.