Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  packaging management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Rok 2023 przyniósł ogrom zmian w zakresie gospodarowania opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Realne wydaje się również, że w bieżącym roku będzie miało miejsce, tak długo wyczekiwane, podpisanie noweli Ustawy z 13 czerwca 2013 roku o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
PL
W maju Ministerstwo Klimatu i Środowiska wpisało do wykazu prac legislacyjnych projekt ustawy dotyczącej zmian w gospodarowaniu opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Przedstawiono tam główne założenia dokumentu, co nie daje jednak pełnego obrazu planowanych zmian. To niepokojące tym bardziej, że MKiŚ zapowiedziało przedstawienie pełnego projektu ustawy dopiero na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku, co oznacza, że realne zmiany w systemie zobaczymy najwcześniej w 2023 r. To bardzo późno, zważywszy na obowiązujące Polskę unijne wytyczne dotyczące osiągnięcia kolejnych poziomów recyklingu.
PL
W czerwcu 2018 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostały nowe dyrektywy środowiskowe, określające między innymi aktualne cele i wymagania dotyczące gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Jednym z głównych założeń tych dyrektyw, znanych pod nazwą ?pakietu odpadowego?, jest wdrożenie innowacyjnej koncepcji gospodarczej, czyli gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz powiązanej z nią strategii rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), obejmującej wprowadzane opakowania i wytwarzane odpady opakowaniowe.
PL
W niniejszym opracowaniu przedstawiono metodę HARM, tzn. Hazard and Risk Management (zarządzanie ryzykiem), pozwalającą na zmniejszenie ryzyka występowania błędów i uszkodzeń w procesach, w których wykorzystywane jest opakowanie tekturowe. Występowanie błędów i uszkodzeń to jeden z ważniejszych problemów zarządzania opakowaniami w przedsiębiorstwach. Przekłada się bowiem w głównej mierze na stopień zadowolenia klientów, trudności w procesach wytwórczych i logistycznych, na ilość odpadów, a w związku z tym i na koszty.
EN
Because the errors in the carton boxes are one of the most important issues in packaging management, it is highly influence the level of customer satisfaction, the difficulties in the manufacturing and logistics processes, the amount of waste, and therefore the costs, so this paper presents the Hazard and Risk Management (HARM) approach to reduce this type of risk.
PL
Celem artykułu jest przedstawienie gospodarki opakowaniami i logistyki zwrotnej w przedsiębiorstwach z sektora agrobiznesu. Przeprowadzone badania potwierdziły dużą zależność między wielkością przedsiębiorstwa a zarządzaniem opakowaniami. Duże podmioty miały nawet powyżej 1 tysiąca asortymentów produktów, częściej niż małe podmioty stosowały zasoby zwrotne, miały wyższy poziom standaryzacji opakowań, wysyłały większe partie ładunku, stosowały jednostki ładunkowe i wspierały zarządzanie opakowaniami systemami informatycznymi. Ogólnie należy stwierdzić, że gospodarka opakowaniami w badanych przedsiębiorstwach była na niskim poziomie.
EN
The aim of the study was to present the role of packaging and reverse logistics in enterprises from agribusiness sector. The study confirmed a high correlation between the size of the company and the management of packaging. Large firms have over 1 thousand lines of products, more often than small enterprises apply reverse logistics, have a higher level of standardization of packaging, consigned larger batches of cargo. Overall, the management of packaging in the studied companies was low.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.