Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  packaging directive
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Propozycje KE dotyczące nowej dyrektywy unijnej już teraz wymuszają podjęcie konkretnych zmian w sposobie myślenia o odpadach w naszym kraju. Skala tych zaproponowanych przez Komisję Europejską (KE) zachęca do tego, by przyjrzeć się zapisom i rozpocząć dialog pomiędzy zainteresowanymi. W związku z tym Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań 27 listopada br. zorganizował w Warszawie konferencję „Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta w świetle nowej dyrektywy opakowaniowej”. Spotkanie ma stać się prawdziwym „starting pointem” dyskusji szerokiej reprezentacji przemysłu nad kształtem przyszłego systemu gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. W konferencji udział wzięło ok. 100 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele przedsiębiorców wprowadzających na polski rynek produkty w opakowaniach (producentów, wewnątrzwspólnotowych nabywców, importerów oraz sieci handlowych), a także stowarzyszeń, izb i związków grupujących polski przemysł.
PL
Niewątpliwie najważniejszą zmianą w proponowanej przez Komisję UE nowelizacji pakietu dyrektyw odpadowych jest, o dziwo, czas. Chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy w tej sferze kompetencji UE tak jasno i długofalowo zakreślonej perspektywy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to się wręcz modelowym działaniem – czyż nie słyszymy ciągle utyskiwań na szybko zmieniające się prawo?
EN
The paper presents the method and the reasons for the EU regulations referring to municipal wastes in Polish legislation.
PL
Artykuł przedstawia metody i powody powstania przepisów UE dotyczących odpadów komunalnych w polskim ustawodawstwie.
PL
W ramach Unii Europejskiej działa słynna dyrektywa 94/62, która wyznacza cele ekologiczne – w tym przede wszystkim recyklingowe – dla opakowań. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że cele te są bardzo różne dla różnych rodzajów opakowań. I tak poziomy recyklingu dla opakowań z papieru i szkła to 60% masy opakowań wprowadzanych na rynek, dla metali (stal i aluminium) ustalono cel w wysokości 50%, dla opakowań plastikowych – 22%, a dla opakowań z surowców naturalnych – tylko 15%. Opakowania wielomateriałowe rozliczane są w ramach tej kategorii, której materiał przeważa w masie opakowania. W Polsce cele te mają zostać osiągnięte w 2014 r. (w „starej” Unii w 2010 r.).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.