Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  operations of pumps
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przed wdrożeniem techniki cyfrowej w eksploatacji pomp należy bezwzględnie przeprowadzić gruntowną analizę rzeczywistych potrzeb i celów jej stosowania zarówno po stronie funkcjonowania samego systemu eksploatacji pomp jak też ze strony możliwych do zastosowania urządzeń i systemów cyfrowych. Chodzi o to by uniknąć zachwiania "równowagi systemowej" na styku: technika systemów- technika pompowa - technika cyfrowa. Przykładem kompleksowego rozwiązania systemowego związanego z prowadzeniem eksploatacji pomp i ujęć głębinowych jest komputerowy system SEGAP.
PL
Mówiąc o wdrożeniu techniki cyfrowej mamy na myśli zastosowanie systemów i urządzeń funkcjonujących z jej wykorzystaniem - systemy i programy komputerowe, systemy pomiarowe, systemy przekazu danych cyfrowych, systemy i urządzenia automatyki, systemy sterowania. Poprawne wdrożenie techniki cyfrowej w systemach eksploatacji pomp wymaga uwzględnienia wielu zagadnień związanych z techniką systemów, techniką pompową, elektrotechniką i automatyką. Systemy monitoringu pracy pomp są z reguły elementem składowym systemów monitoringu i sterowania procesem technologicznym Zakładu - Przedsiębiorstwa Wodociągowego. W przypadku gdy np. woda pozyskiwana jest z ujęcia głębinowego skąd transportowana jest do SUW - Stacji Uzdatniania Wody i dalej w sieć wodociągową, cały proces od wydobycia wody do pracy sieci jest objęty jednym systemem monitoringu i sterowania.
PL
Optymalne oraz nowoczesne prowadzenie eksploatacji pomp i ujęć głębinowych wymaga korzystania z wiedzy, z zakresu hydrogeologii, techniki pompowej, elektrotechniki, techniki systemów czy też automatyki. Posiadane doświadczenie praktycznych rozwiązań organizacyjnych i ruchowych może dodatkowo ubogacić umiejętność kierowania eksploatacją w systemie ujmowania wód wgłębnych czy też w odwadnianiu kopalń. Tym niemniej współcześnie niezbędnym jest korzystanie z komputerowego wspomagania w podejmowaniu optymalnych decyzji eksploatacyjnych, które najczęściej sumują wyniki analiz przeprowadzonych na skomplikowanych modelach matematycznych odzwierciedlających bieżącą sytuację w eksploatacji pomp i ujęć głębinowych. Zawarte w modelach matematycznych algorytmy przetwarzania danych oraz tryby prezentacji wyników obliczeń jak i ich graficznych zestawień gwarantują szybki, czytelny dostęp do przetworzonych informacji, a tym samym umożliwiają skuteczne wspomaganie w podejmowaniu kluczowych decyzji eksploatacyjnych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.