Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  opakowania wielomateriałowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Composite packaging
EN
Directive (EU) 2018/852 has modified the definition of composite packaging: packaging made of two or more layers of different materials which cannot be separated by hand and form a single integral unit, consisting of an inner receptacle and an outer enclosure, that is filled, stored, transported and emptied as such. Since January 2022, a change has been introduced in Poland regarding the classification of packaging waste as a recycled mass.
PL
Dyrektywa (UE) 2018/852 wprowadziła modyfikację definicji opakowania wielomateriałowego: opakowanie wykonane co najmniej z dwóch warstw różnych materiałów, które nie mogą być ręcznie oddzielone i tworzą jedną integralną całość składającą się z przestrzeni wewnętrznej i powłoki zewnętrznej, którą napełnia się, przechowuje, transportuje i opróżnia w takiej formie. W Polsce od stycznia 2022 roku wprowadzona została również zmiana dotycząca zaliczania odpadów opakowaniowych do masy poddanej recyklingowi.
PL
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi z 2013 r. przywraca stan prawny w zakresie opakowań wielomateriałowych, który istniał przed 1 kwietnia 2005 r.
PL
Do grupy opakowań wielomateriałowych można zaliczyć zróżnicowaną grupę materiałów opakowaniowych. W przemyśle mleczarskim i przy produkcji soków powszechnie wykorzystuje się kartony do płynnej żywności, w przemyśle spożywczym laminaty z folii, papieru i aluminium (zupki z torebki, opakowania do chipsów), a w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym również materiały zespolone (reklamówki kremów, worki aseptyczne).
PL
W ostatnim numerze miesięcznika "Recykling" [7-8 (43-44)/2004] opublikowany został artykuł pt. "Środowisko non profit" autorstwa Pana Dariusza Matlaka z Polskiej Izby Gospodarki Odpadami. Ponieważ główne tezy w nim zaprezentowane są, delikatnie określając, dyskusyjne, pragnę przedstawić Czytelnikom odmienne stanowisko.
PL
Do produkcji opakowań wykorzystywana jest szeroka gama tworzyw sztucznych, charakteryzująca się cechami przydatnymi z punktu widzenia optymalizacji procesów pakowania, przechowywania i transportu różnych produktów. Odpowiednio dobrane polimery (kopolimery), wraz z dodatkami modyfikującymi ich właściwości nadają opakowaniom specyficzne cechy fizyko-mechaniczne i chemiczne, które umożliwiają przetwórstwo oraz zapewniają właściwą ochronę pakowanych produktów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.