Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  opłata za parkowanie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zwiększanie miejsc parkingowych, wbrew pozorom, zwiększa zarówno problem korków na ulicach, jak i ruch samochodowy.
PL
W artykule omówiono zagadnienie polityki parkingowej miast, która jest istotnym elementem zrównoważonego systemu transportowego. Poruszono kwestie związane z opłatami za parkowanie oraz opłatami za wjazd do miast.
EN
The article discusses urban parking policy, which is an important element of a sustainable transport system. Issues related to parking fees and city entry charges have been discussed.
PL
Samochody osobowe zajmują większość powierzchni ulic, mimo że realizujemy nimi mniejszą część podróży niż transportem publicznym. Pozostają bez ruchu przez 95% czasu – zajmując wartościową powierzchnię ulic, która mogłaby być wykorzystana bardziej efektywnie i bardziej sprawiedliwie.
PL
10 grudnia 2002 r., tuż przed wydaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, władze wielu miast rozważały różne wersje zachowania ładu komunikacyjnego w miastach, w sytuacji zakwestionowania zasadności pobierania opłat za parkowanie. Dyskutowano o wprowadzeniu zakazu wjazdu do pewnych części miast czy zakazu postoju, na głównych ulicach w centrum. W ten sposób można by chronić je przed tłokiem i chaosem komunikacyjnym.
PL
Podstawowym warunkiem gospodarki rynkowej jest wnoszenie opłat za korzystanie z określonego dobra. Takim dobrem są miejsca do parkowania, drogi publiczne oraz przestrzeń zajęta przez te drogi. Budowa i eksploatowanie dróg wiąże się z wydatkami, które muszą pokryć ich użytkownicy. Koszty zewnętrzne transportu szacuje się w Polsce na 13% PKB.
PL
W Polsce obserwuje się brak systemowego rozwiązania problemu parkowania. Większość samorządów akcentuje deficyt miejsc parkingowych i brak środków finansowych do jego ograniczenia. Tymczasem niedostateczna ilość miejsc parkingowych występuje wszędzie i jest charakterystyczną cechą tradycyjnego miasta.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.