Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  odpad zwierzęcy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W związku z narastającym zagrożeniem chorobami odzwierzęcymi istnieje potrzeba zaprojektowania instalacji mogących jednorazowo unieszkodliwić znaczne ilości odpadów mięsnych, w tym zwierząt pochodzących zarówno z hodowli, jak i żyjących w stanie wolnym.
PL
Mączki mięsne i mięsno-kostne wytwarzane w trakcie fizykochemicznej obróbki odpadów zwierzęcych dotychczas stosowane były jako materiały paszowe. Jednakże od 1 listopada 2003 r. ich stosowanie w tym celu jest zabronione przez Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 września 2003 r. w sprawie wykazu materiałów paszowych pochodzących z tkanek zwierząt, które mogą być stosowane w żywieniu zwierząt gospodarskich (DzU nr 165, poz. 1605), wydane na podstawie upoważnienia zawartego w art. 4 ust. 2 pkt 2 Ustawy z 23 sierpnia 2001 r. o środkach żywienia zwierząt (DzU nr 123, poz. 1350, z późn. zm.). Wobec wprowadzenia zakazu stosowania ich jako materiałów paszowych, mączki te spełniają kryteria powodujące zaliczenie ich do odpadów.
PL
Ustawa z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach zobligowała właściwe organy administracji państwowej i samorządowej do sporządzenia Krajowego, wojewódzkich, powiatowych i gminnych planów gospodarki odpadami. Celem planów jest stworzenie zintegrowanego systemu odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych oraz z przemysłu i rolnictwa, spełniającego podstawowe zasady zrównoważonego rozwoju.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.