Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  oczyszczalnie roślinne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zagospodarowanie ścieków jest obowiązkiem właściciela nieruchomości. Na terenach, na których nie można się podłączyć do sieci kanalizacyjnej, świadomi inwestorzy coraz chętniej sięgają po przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków, traktując to efektywne i skuteczne rozwiązanie jako opcję bardziej „eko” niż zbiornik bezodpływowy czy nawet oczyszczalnia drenażowa.
PL
Z chwilą akcesji ze Wspólnotą Europejską Polski, w kraju powstała konieczność rekultywacji wielu cieków wodnych, oraz terenów wododziałowych (chodzi o tzw. Dyrektywę Wodną 2000/60/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Wspólnoty Europejskiej z 23.10.2000 r. ustalającej ramy działań Wspólnoty w zakresie polityki wodnej), ale też zwiększenia nakładów na ochronę środowiska wiejskiego. Pojawiło się też szereg nowych obowiązków z racji członkostwa, których konsekwencje obecnie nie są do oszacowania. W ramach integracji europejskiej, powstaje więc potrzeba nowego spojrzenia na problematykę środowiskową z odmiennego niż dotychczas punktu widzenia. Nasuwa się też spostrzeżenie, że złagodzone wymogi co do jakości ścieków oczyszczanych w stosunku do rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z 1991 roku, nowym Rozporządzeniem MŚ z dnia 20.11.2001 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia - Dz. U. z dnia 11.12.2001. Nr 140 poz. 1585 pozwalają domniemać, że obszary wiejskie powinny upatrywać swoją szansę oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych nie w systemach oczyszczalni komunalnych, a w oczyszczalniach roślinnych [Obarska-Pempkowiak 2009, Dąbek 2009].
3
Content available remote Oczyszczanie ścieków barwnych w oczyszczalniach hydrofitowych
EN
The survey of constructed wetlands for treatment of dye-rich wastewater is presented in this paper.
PL
W artykule przedstawiono aktualny przegląd literatury związanej z wykorzystaniem oczyszczalni roślinnych różnego typu do usuwania barwników ze ścieków włókienniczych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.