Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ochrona przed hałasem w budynkach
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono wyniki badań, uzyskane metodą symulacji komputerowych, kilku wariantów adaptacji akustycznej wybranego obiektu użyteczności publicznej, jakim był współczesny obiekt sakralny, który bardzo często spełnia rolę sali koncertowej. Opisane w artykule materiały: keramzyt i granulat tkaninowo-gumowy, których własności dźwiękochłonne zbadano doświadczalnie, wykazały skuteczność w obniżeniu nadmiernej niepożądanej pogłosowości wnętrza, porównywalną do efektów uzyskanych przy użyciu natryskowych tynków celulozowych.
EN
The article presents the results obtained by computer simulation for several acoustic adaptation options for a selected public facility, namely a contemporary religious building which often serves as a concert hall. The materials discussed in the article, namely lightweight expanded clay aggregate and fabric-rubber granulate, the sound-absorbing properties of which were investigated experimentally, demonstrated efficiency in reducing excessive unwanted reverberation of interiors, comparable to results obtained using sprayed-on cellulose plastering.
2
Content available remote Zabezpieczenia budynków mieszkalnych przed hałasem wewnętrznym
PL
Problematyka izolacyjności akustycznej przegród wewnętrznych w budynkach, jak również hałasów instalacyjnych, ujęta jest w przepisach budowlanych oraz normach PN, które znajdują się na liście norm przeznaczonych do obowiązkowego stosowania.
3
Content available remote Ochrona przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym : zasady i podstawy prawne
PL
Jakość akustyczna stanowi jedną z podstawowych cech użytkowych budynku mieszkalnego. Jak ważny jest to problem dla mieszkańców mogą świadczyć wyniki badań ankietowych, prowadzonych zarówno w kraju jak i na świecie. Z badań tych wynika, że zagrożenia akustyczne są wymieniane w pierwszej grupie uciążliwości występujących w środowisku zamieszkania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.