Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ochrona ppoż.
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Dla bezpieczeństwa pożarowego użytkowników budynków wielokondygnacyjnych fundamentalne znaczenie ma ochrona klatki schodowej jako podstawowej, a w przypadku obiektów wysokich jedynej dostępnej drogi ewakuacji. W takich budynkach, obok właściwego wydzielenia pożarowego, kluczową rolę przy ewakuacji odgrywają skuteczne systemy wentylacji pożarowej. Zakresem odpowiedzialności projektanta jest więc zaprojektowanie rozwiązania uwzględniającego indywidualne dla każdego obiektu uwarunkowania. W każdym przypadku wybór i implementacja systemu powinny jednoznacznie precyzować cel działania instalacji. Praktyczna realizacja tego zadania jest utrudniona przez silną presję optymalizacji kosztów inwestycji.
PL
Współczesne budynki zawierają wiele różnych instalacji sanitarnych, a wraz z dążeniem do uczynienia ich obiektami inteligentnymi przybywa przewodów sanitarnych i elektrycznych. Tym samym rośnie znaczenie skutecznego zabezpieczania przepustów instalacyjnych w oddzieleniach pożarowych, tak aby nie dochodziło do rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiednie strefy pożarowe na danym poziomie i pomiędzy kondygnacjami. Skuteczność tej biernej ochrony ma duże znaczenie nie tylko dla zdrowia i życia osób ewakuowanych z budynku podczas pożaru, ale też dla ochrony ich mienia.
PL
Klapy przeciwpożarowe mają istotny wpływ na bezpieczeństwo pożarowe obiektu budowlanego. Ich zadaniem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się dymu i ognia w budynku, co niejednokrotnie pozwala nie tylko ograniczyć straty materialne, ale również uratować ludzkie życie. Tylko prawidłowe rozmieszczenie i montaż umożliwiają spełnianie przez te urządzenia powierzonych im funkcji.
PL
Ideę niniejszego artykułu stanowi przybliżenie kluczowych wymagań formalnych i technicznych w zakresie zabezpieczenia przed zadymieniem. Właściwe zrozumienie omawianego zagadnienia umożliwi przyczynek do poprawnego projektowania i wykonywania systemów wentylacji pożarowej o odpowiednim standardzie.
PL
Autorka pisze o zastosowaniach kurtyn powietrznych w nietypowych rozwiązaniach eksploatacyjnych: separacjach stref dla palaczy, separacjach dymu w muzeach oraz blokowaniu rozprzestrzeniania się dymu we wszelkich przypadkach ochrony ppoż.
PL
Niniejszy artykuł ma na celu przybliżyć wymagania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, jakie powinny zostać spełnione przy tworzeniu żłobków, klubów dziecięcych oraz punktów wychowania przedszkolnego i zespołów wychowania przedszkolnego. Wymagania te są określone przez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych, jakie musi spełnić lokal, w którym ma być prowadzony żłobek lub klub dziecięcy oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania.
7
Content available remote Ochrona PPOŻ z publicznej sieci wodociągowej
PL
Bezpieczne pod względem pożarowym i wybuchowym przetwarzanie biomasy na energię elektryczną możliwe jest jedynie wtedy, gdy w całym procesie technologicznym transportu, składowania i spalania biomasy zachowane zostaną zasady bezpieczeństwa pożarowego i wybuchowego dostosowane do postaci występowania i parametrów fizyko-chemicznych produktu, wyrobu lub odpadu określanego jako biomasa. Jeżeli w procesach technologicznych u wytwórcy produktu, wyrobu lub odpadu technologicznego, który w elektrociepłowni stanowi biomasę, występowało zagrożenie pożarem lub wybuchem i wynikało ono z właściwości fizyko-chemicznych i postaci występowania takiego produktu, a do elektrociepłowni biomasa dostarczana jest w postaci niezmienionej, to znaczy, że w procesie transportu, składowania i spalania biomasy w elektrociepłowni zachować należy takie same zasady bezpieczeństwa pożarowego i wybuchowego jak u pierwotnego wytwórcy. W artykule o bezpieczeństwie pod względem pożarowym i wybuchowym przetwarzanej biomasy na energię elektryczną w całym procesie technologicznym jej transportu, składowania i spalania.
PL
W artykule opis projektu instalacji ppoż. dla kompleksu budynków Rondo 1 w Warszawie wykonanego przez Biuro projektów POL-CON Consulting Sp. z o.o. Projekt ten został przedstawiony jako jedno z możliwych rozwiązań ochrony przeciwpożarowej dla wysokich budynków z elewacją wykonaną ze szklanych płyt.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.