Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  obustronne zwężenia na ulicach
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wzrost motoryzacji i tempa życia codziennego przekłada się na problemy komunikacyjne w miastach. Wzrastające tempo życia powoduje, że w miastach na ulicach dwujezdniowych umożliwiających szybkie przemieszczanie się pomiędzy dzielnicami tworzą się zwykle miejsca ze zwiększonym zagrożeniem wypadkowym. W terenie zabudowanym obowiązuje prędkość 50 km/h. Są jednak ulice i ciągi tranzytowe, na których dopuszczona znakami drogowymi jest wyższa prędkość. Ostatnio w Szczecinie na odcinkach dwujezdniowych ulic, na których doszło na przejściach dla pieszych do kilku wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi, decyzją władz miasta wprowadzono obustronne zwężenie jezdni. Zwężenie obustronne jezdni wykonane jest przed przejściami dla pieszych na obu jezdniach za pomocą trzykrotnego umiejscowienia znaków U-21 wraz z trzema separatorami U-25. Zwężenie każdego z pasów wynosi ok. 0,5-0,6 m, W artykule [1] opisano wyniki przeprowadzonych analiz przy okazji przedstawienia problemu skuteczności zastosowanego zwężenia jezdni na ulicach dwujezdniowych łączących dzielnice miasta na redukcję prędkości. Natomiast niniejszy artykuł poświęcony jest analizie poziomu hałasu drogowego odnotowanego przy zastosowaniu obustronnego zwężenia jezdni.
PL
Wzrost motoryzacji i tempa życia codziennego przekłada się na problemy komunikacyjne w miastach. Wzrastające tempo życia powoduje, że w miastach na ulicach dwujezdniowych umożliwiających szybkie przemieszczanie się pomiędzy dzielnicami tworzą się miejsca ze zwiększonym zagrożeniem wypadkowym. W terenie zabudowanym obowiązuje prędkość 50 km/h. Są jednak ulice i ciągi tranzytowe w miastach, na których dopuszczona jest wyższa prędkość podana na znakach drogowych B-33. Poszukuje się, więc skutecznych środków uspokojenia ruchu w miejscach wypadkogennych lub w dzielnicach czy osiedlach mieszkaniowych, w których dochodzi do wypadków z ofiarami śmiertelnymi. Spowolnienie ruchu w miastach jest obecnie dużym problemem, który dotyka nie tylko miasta polskie. W literaturze specjalistycznej krajowej i zagranicznej wymienia się szereg środków uspokojenia ruchu, które są możliwe do zastosowania, jednak ich zastosowanie uwarunkowane jest szeregiem czynników. Oprócz doboru rodzaju środka uspokojenia ruchu oraz miejsca jego zastosowania, ważnym i istotnym czynnikiem jest konieczność w redukcji prędkości danego środka uspokojenia ruchu. Ostatnio w Szczecinie na odcinkach dwujezdniowych ulic, na których doszło na przejściach dla pieszych do kilku wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi, włodarze miasta wprowadzili zwężenie obustronne jezdni. Zwężenie obustronne jezdni wykonane jest przed przejściem dla pieszych na obu jezdniach. Niniejszy artykuł poświęcony jest analizie skuteczności redukcji prędkości za pomocą środków obustronnego zwężenia jezdni zastosowanego na ulicach dwujezdniowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.