Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  network failure
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zagadnienie awarii sieci dystrybucyjnej oraz ich oddziaływania na odbiorców energii elektrycznej jest jednym z istotnych czynników kształtowania niezawodności zasilania. Tematyka artykułu obejmuje w głównej mierze napowietrzną elektroenergetyczną sieć dystrybucyjną średniego napięcia. Przedstawiono w nim przypadki awarii, ich przyczyny oraz powstałe skutki. Na podstawie dostępnych materiałów źródłowych i literaturowych zaprezentowano analizę awaryjności oraz wpływ awarii na indywidualnych odbiorców energii elektrycznej, a także na bezpieczeństwo energetyczne kraju. Omówiono też najważniejsze elementy elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej.
PL
W referacie opisano przystosowanie bloków Elektrowni Opole do pracy w stanach awarii sieciowych oraz świadczenia usług systemowych związanych z odbudową zasilania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE) w obszarze sieci przesyłowej zarządzanym przez ODM Katowice. Omówiono szczegółowo proces praktycznego przygotowywania i wykonania próby sieciowej tworzenia ścieżki rozruchowej dla Elektrowni Opole i Elektrowni Rybnik na wypadek konieczności podania napięcia rozruchowego do układu potrzeb własnych elektrowni w przypadku wystąpienia awarii systemowej. Sprawdzona wielokrotnie w praktyce możliwość długotrwałej pracy bloku w stanie PPW, połączona z zasilaniem przez ten blok układu potrzeb ogólnych elektrowni oraz zdolność do regulacji napięcia i częstotliwości w układzie wydzielonym umożliwia jego wykorzystanie jako źródła dla szybkiej odbudowy zasilania systemu. Przeprowadzona w dniu 01.02.2004 r. próba sieciowa stanowiła funkcjonalne sprawdzenie obowiązującego na terenie PSE Południe scenariusza awaryjnego, który wskazuje elektrownie Rybnik i Opole jako wzajemne źródła zasilania rozruchowego. Wyniki próby umożliwiły ocenę dopasowania źródeł rozruchowych, toru rozruchowego, układów automatyki, regulacji i zabezpieczeń.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.