Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  naturalny czynnik chłodniczy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W dzisiejszych czasach, kiedy to nacisk na ochronę środowiska i kwestie klimatyczne jest coraz większy w każdej branży przemysłowej (również w chłodnictwie), szuka się coraz lepszych i bezpieczniejszych rozwiązań technologicznych. W technice chłodniczej takim rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych czynników chłodniczych zamiast HFC (freonów), które są szkodliwe dla warstwy ozonowej i przyczyniają się do potęgowania efektu cieplarnianego. Czynniki naturalnie są przyjazne środowisku, ale instalacje chłodnicze, w których zostały zastosowane, cechują się pewnymi właściwościami, które trzeba uwzględnić w procesie projektowania i montażu - w tym również kwestie bezpieczeństwa.
PL
W porównaniu z innymi zagrożeniami, wypadki, w tym śmiertelne, przy amoniaku występują niezmiernie rzadko. Substancja, w związku z dokuczliwym zapachem, jest uznawana za niebezpieczną. Niniejszy artykuł, który był wpierw wygłoszony jako referat podczas konferencji historyków w 2009 roku, wykazuje, dlaczego ten czynnik chłodniczy jest lepszy niż wrażenie o nim: gdy zostają dotrzymane normy i przepisy prawne, jest on bezpieczny i ekonomiczny.
PL
W niniejszej publikacji dokonano teoretycznej oceny strat dławienia w urządzeniach chłodniczych sprężarkowych. Zaproponowano oszacowanie tej wielkości oraz wzrostu COP wynikającego ze spadku stopnia suchości. Zamieszczono wynik obliczeń teoretycznych strat dławienia dla naturalnych czynników chłodniczych, stanowiących alternatywę dla wycofanych czynników syntetycznych HCFC oraz aktualnie ograniczanych w stosowaniu czynników HFC.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.