Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  modernizacja oczyszczalni
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Oczyszczalnia Ścieków w Sadownem to przykład rozwiązania technologicznego dla terenów niezurbanizowanych w gospodarce ściekowej gmin wiejskich.
PL
Regionalne Wodociągi i Kanalizacja w Białogardzie Spółka z o.o. jest spółką operatorską i prowadzi działalność w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie następujących gmin województwa zachodniopomorskiego: Miasto Białogard, Gmina Białogard, Miast i Gmina Połczyn Zdrój, Miasto i Gmina Karlino, Gmina Biesiekierz, Gmina Tychowo, Miasto i Gmina Bobolice, Gmina Rąbino.
PL
Przeprowadzona niedawno modernizacja oczyszczalni ścieków w Siedlcach pozwoliła na znaczne obniżenie wydatków spółki. W najbliższej przyszłości przedsiębiorstwo chce skupić się na optymalizacji procesów oczyszczania ścieków i zmniejszaniu energochłonności procesów.
PL
Każda rozbudowa, modernizacja to efekt wyboru konkretnej technologii, drogi rozwoju, odrzucenia jednych koncepcji i wdrożenia innych. Na jakie rozwiązania decydowano się w trakcie wielu lat tworzenia oczyszczalni ścieków w Radomiu?
PL
W 2005 roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie świętował swoją stuletnią tradycję. Po dziesięciu latach zbliża się kolejny jubileusz. Zbudowany ponad sto lat temu miejski system wodno-ściekowy stworzył warunki rozwoju Tczewa (niem. Dirschau) na wiele lat. Po upływie ponad wieku, w 2014 roku w dalszym ciągu eksploatowane są dwie najgłębsze studnie głębinowe, ujmując wodę z ujęć kredowych w Parku Miejskim. Pierwszą mechaniczną oczyszczalnię ścieków [1], zbudowaną w 1909 roku, zastąpiła nowoczesna mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków z podwyższonym usuwaniem biogenów.
6
Content available remote Modernizacja oczyszczalni ścieków w świetle wymagań Unii Europejskiej
PL
W pracy omówiono warunki, jakie musi spełnić Polska po wejściu do Unii Europejskiej w zakresie kanalizacji i oczyszczania ścieków. Przedstawiono założenia programów dostosowawczych, pozwalające wypełnić Dyrektywę „ściekową” z 1991 roku. Omówiono sposób i efekty modernizacji czterech oczyszczalni ścieków różnej wielkości. Wskazano na duże potrzeby w zakresie gospodarki ściekowej w małych aglomeracjach oraz na niezgodności w interpretacji i transpozycji Dyrektywy ściekowej do prawa polskiego. Zaproponowano sposób modernizacji oczyszczalni umożliwiający zwiększenie skuteczności usuwania azotu stosunkowo małym kosztem.
XX
In this paper the conditions, in the field of wastewater treatment, to be met by Poland after the entry into European Union are discussed. Assumptions of adjustment programs to the Directive from 1991 year are presented. Methods and results of modernization of four different treatment plants are shows. The needs for sewage systems in small agglomerations are identified. The inconsistences in the interpretation and transposition of the wastewater Directive into Polish principles are identified. The method of the treatment plant modernization which allows to increase the efficiency of nitrogen removal are proposed.
PL
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Dziarnach trwała kilku etapowo 10 lat. Dziś jest to jedna z najbardziej nowoczesnych i efektywnych oczyszczalni w Polsce. Myślę, że niniejszy artykuł będzie pomocny dla Eksploatatorów oczyszczalni ścieków będących na etapie przygotowań do modernizacji swoich obiektów i pozwoli na wybranie odpowiednich rozwiązań technologicznych.
PL
Tematem artykułu jest zagadnienie modernizacji oczyszczalni mleczarskich ścieków w Zakładach Mleczarskich w Bielsku Podlaskim. Przedstawiono charakterystykę dotychczas pracującej oczyszczalni ścieków. Wskazano kierunek podjętej modernizacji obiektu dający gwarancję zminimalizowania negatywnego oddziaływania na środowisko. Zaprezentowano nowe rozwiązania ze szczególnym uwzględnieniem obiektów, które powstały dzięki wykorzystaniu istniejących wcześniej. Zwrócono uwagę na zastosowanie nowej generacji urządzeń mieszaj ąco-napowie-trzających oczyszczania ścieków oraz do dezodoryzacji zanieczyszczonego powietrza z obiektów oczyszczalni ścieków za pomocą fotokatalitycznego utleniania.
EN
The paper presents the issue of modernization of dairy wastewater treatment in dairy plants in Bielsk Podlaski. Presents the characteristics of sewage treatment plants already working. Pointed out the direction taken to safeguard the retrofit to minimize negative environmental impacts. New solutions are presented with particular emphasis on the objects that were created by using pre-existing. It was noted to use a new generation of mixing-aeration wastewater treatment and deodorization of air polluted with sewage treatment facilities with photocatalytic oxidation.
PL
Przeróbka osadów ściekowych, traktowana jeszcze niedawno jako zadanie drugorzędne w stosunku do oczyszczania ścieków, szybko nabiera znaczenia równorzędnego. Wybudowane wcześniej oraz wiele spośród budowanych obecnie w oparciu o wcześniej przygotowane projekty oczyszczalni będzie zmuszonych do uzupełnień i modernizacji. Zmiana sytuacji podyktowana jest szybko postępująca zmiana podejścia do osadów w państwach unii Europejskiej, co z kolei zobowiązuje do podobnego podejścia państwa ubiegające się o członkostwo.
PL
W artykule przedstawiono koncepcję modernizacji oczyszczalini ścieków technologicznych polegającą na wykorzystaniu biologicznego wspomagania rozkładu zanieczyszczeń. Pomimo dość wysokiej sprawności działania oczyszczalni ścieków okazała się ona za niska w kontekście wymagań dotyczących jakości ścieków oczyszczonych i odprowadzanych do miejskiej oczyszczalni ścieków w Kruszwicy. Z tego względu podjęto badania których celem było określenie technologii oczyszcania ścieków oraz sposobów biodegradacji powstających osadów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.