Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  modernizacja instalacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule zaprezentowano możliwości modernizacji instalacji c.w.u. W budynkach wielorodzinnych oraz efekty energetyczne tych działań. Kwestie te nabierają dużego znaczenia w budynkach poddawanych renowacji, gdyż w ich strukturze energetycznej rośnie udział zapotrzebowania na energię do przygotowania c.w.u., a zmniejsza się zapotrzebowanie na c.o.
PL
Nadchodząca Fala renowacji budynków będzie obejmować wiele działań zwiększających efektywność energetyczną i wykorzystanie energii odnawialnej oraz obniżających emisję gazów cieplarnianych i koszty eksploatacji. Obok poprawy izolacyjności termicznej budynków modernizacje będą dotyczyć głównie instalacji grzewczych i c.w.u. Rynek oferuje gotowe rozwiązania techniczne i urządzenia służące do realizacji tych celów. W artykule zaprezentowano przykłady ich aplikacji oraz efektów w obiektach wielomieszkaniowych.
PL
W artykule, posługując się m.in. przykładem obliczeniowym dla konkretnego przypadku, omawiam tematykę równoważenia hydraulicznego instalacji ogrzewczej po jej doposażeniu i zmianach. Wskazuję, jakie parametry pracy instalacji wówczas się zmieniają i w jakim zakresie, a także jakie urządzenia w istniejącej instalacji mogą być użyte do zapewnienia równowagi hydraulicznej zmodernizowanego lub/i rozbudowanego systemu.
PL
Modernizacja wewnętrznej, wyeksploatowanej instalacji kanalizacyjnej często przysparza problemów zarówno inwestorom, jak i projektantom czy wykonawcom. W wielu przypadkach podczas takiej modernizacji pojawiają się nieprzewidziane komplikacje, popełniane są też różnorakie błędy, które skutkują dokuczliwymi problemami eksploatacyjnymi. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów tego przedsięwzięcia.
PL
Nawet najstaranniej wykonana instalacja sanitarna czy grzewcza po kilkunastu latach eksploatacji może wymagać modernizacji lub naprawy. Rury miedziane możemy stosować zarówno do modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, jak i instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej.
PL
W niniejszej pracy przeanalizowano opłacalność modernizacji tradycyjnej instalacji c.w.u. w istniejącym budynku jednorodzinnym poprzez zastosowanie kolek-torów słonecznych. Przedstawiono analizę kosztów instalacji z kolektorem słonecznym oraz określono opłacalność modernizacji istniejącej instalacji c.w.u. poprzez wyznaczenie prostego okresu zwrotu nakładów.
EN
The study presents an analysis of cost reduction by replacing existing hot water coal boiler installation by solar collectors. It discusses both types of installation, operating costs for each, and theoretical payback period after such modernization was been calculated.
PL
TAURON Wytwarzanie S.A. posiada 10 jednostek 200 MW, 6 eksploatowanych jest w Jaworznie, natomiast pozostałe 4 pracują w Łaziskach. Bloki te zostały uruchomione w latach 70. XX w. i do dziś przepracowały około 200-250 tysięcy godzin. Pomimo dużej liczby przepracowanych godzin, ich stan techniczny jest dobry m.in. dzięki modernizacjom, które przeszły w latach 90.
PL
Problemy związane z przebudową i modernizacją instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych należy rozpatrywać w trzech płaszczyznach, a mianowicie: technicznej i organizacyjnej; ekonomicznej; społeczno-socjologicznej.
PL
Oszczędność ciepła grzewczego w lokalach mieszkalnych i użytkowych to od kilku lat temat modny. Wiele się o tym pisze w czasopismach branżowych, a nawet codziennych gazetach, szczególnie eksponując, i to na ogół trafnie, wady działających w Polsce systemów grzewczych. Ukazują się też artykuły omawiające sposoby poprawy istniejącego stanu, jednak większość z nich przedstawia tę problematykę na poziomie rozważań ogólnych lub wycinkowych. Te ostatnie to najczęściej artykuły firm zainteresowanych promocją swoich wyrobów lub usług, które dla zarządcy budynku, a tym bardziej dla przeciętnego użytkownika instalacji c.o., są mylące. Uwypukla się w nich bowiem rzekome dobrodziejstwa wynikające z wdrożenia jakiegoś wycinkowego przedsięwzięcia w zakresie poprawy ciepłochronności budynków lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.