Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  mikroklimat wnętrza
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Wentylacja a komfort użytkowania
PL
W artykule opisano wpływ wprowadzonego rozwiązania poprawiającego mikroklimat wnętrza na stan ochrony akustycznej lokalu mieszkalnego znajdującego się na ostatnim piętrze budynku wykonanego w technologii uprzemysłowionej. W mieszkaniu przeprowadzono pomiary oceny skuteczności wentylacji oraz pomiary poziomu hałasu spowodowanego jej działaniem. W artykule przedstawiono odnotowane nieprawidłowości oraz propozycje prac mających na celu osiągnięcie poprawy komfortu akustycznego w mieszkaniu.
EN
The article describes the impact of the introduced solution improving the microclimate of interior on the state of acoustic protection of residential dwelling located on the top floor of a building made in industrialized technology. Measurements were carried out to check the effectiveness of ventilation and to determine the noise level in the apartment, in the aspect of this ventilation. The article presents irregularities and proposals to achieve acoustic comfort in the flat.
PL
Wielu inwestorów wysoko ceni projektowane przez architektów o międzynarodowej sławie wraz z nową generacją inżynierów - specjalistów z dziedziny mikroklimatu wnętrz - przejrzystość i atrakcyjny wygląd budynków z podwójną fasadą. Jednocześnie nowa technologia fasad powinna się przyczynić do tego, aby w chłodniejszych porach roku nastąpił spadek zużycia energii cieplnej przez budynek. Ochronne działanie "drugiej powłoki" umożliwia naturalną wentylację pomieszczeń biurowych (indywidualne otwieranie okien) oraz zapewnia uniezależnienie stref biurowych od zewnętrznych warunków pogodowych (deszcze, działanie wiatru itd.), a także odseparowanie od hałasów zewnętrznych.
PL
Co miesiąc spotykamy się z prasowymi zapowiedziami najnowszych rozwiązań projektowych. Targi, konferencje i spotkania specjalistów stają się okazją do zaprezentowania wchodzących właśnie na rynek technologii. Nawet osobie nieźle zorientowanej w branży trudno zorientować się, które z nich stanowią autentyczną nowość, a które są nieco "podrasowanymi" rozwiązaniami z poprzedniego sezonu. W październiku 2006 roku podczas targów Glasstec 2006 w Düsseldorfie doszło do prezentacji kilku autentycznie nowatorskich technologii. Jedną z nich był i-modul Fassade - zintegrowany moduł elewacyjny zastosowany po raz pierwszy w budynku Capricorn Haus w Düseldorfie (proj. Gatermann & Schossig).
PL
Szkło jako materiał budowlany wciąż pozostaje symbolem postępu i nowoczesności. Szczególny podziw, wśród tego typu struktur wzbudzają budynki wielkoskalarne. Jednocześnie jednak w budynkach takich pojawiają się problemy natury użytkowej, a w szczególności problem utrzymania właściwych warunków mikroklimatycznych spowodowany efektem szklarniowym. Problematyka ta została omówiona w 1 części artykułu, zamieszczonej w numerze 12/2006. W kształtowaniu budynków wielkoskalarnych jako struktur szklarniowych znaczenie mają zagadnienia projektowe o szerokim charakterze, począwszy od makroskali architektonicznej (np. otoczenie, lokalizacja) na detalach skończywszy (np. elementy zacieniające).
PL
Potrzeba ograniczenia kosztów eksploatacji związanych z ogrzewa-niem mobilizuje do budowy obiektów energooszczędnych oraz do termo- modernizacji istniejących zasobów budowlanych. Nieracjonalne oszczędzanie prowadzi do zmian mikroklimatu wywołujących infekcje mikolo-giczne, co ze względu na chorobotwórcze oddziaływanie grzybów pleśniowych na organizm człowieka oraz powszechność zjawiska należy traktować jako stan zagrożenia ekologicznego. W prezentowanej pracy analizowano zmiany mikroklimatu wnętrz w budynkach energooszczędnych w kontekście modyfikacji właściwości termoizolacyjnych przegród i warunków rozwoju grzybów pleśniowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.