Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  mieszkalnictwo komunalne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Pomimo licznych zmian przepisów i ogłaszania różnych programów wsparcia budownictwa mieszkaniowego to gmina wciąż pozostaje podstawowym podmiotem, na którym spoczywa ustawowy obowiązek tworzenia warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych wspólnoty samorządowej.
PL
Przeprowadzona w ubiegłym roku kontrola NIK-u wykazała zwiększone zapotrzebowanie wśród społeczeństwa na lokale socjalne. Niestety, zmniejszająca się z roku na rok liczba tego typu mieszkań w zasobie gmin, a także rosnące zadłużenie samorządów, wynikające z nieegzekwowania opłat za korzystanie z tychże lokali, wskazuje na pewnego rodzaju niewydolność systemu.
PL
Proces urbanizacji przebiega w Polsce w warunkach zmniejszania się liczby ludności. Według prognoz demograficznych GUS, do 2030 r. będzie nas już tylko 36,8 mln. Liczba ludności miast spada, a wsi - rośnie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są m.in. powolne zmiany statusu administracyjnego obszarów wiejskich w pobliżu miast.
PL
Jak samorządy zaspokajają potrzeby mieszkaniowe mieszkańców o niskich dochodach i osób bezdomnych, sprawdziła Najwyższa Izba Kontroli. Choć problemy z zakwaterowaniem tej ostatniej grupy są w gminach rozwiązywane na bieżąco, to w przypadku budowania i przekazywania lokali socjalnych samorządy nie mają się czym pochwalić. Sytuacja w gminach jest w tym aspekcie wręcz tragiczna.
PL
Analizując rozwiązania normatywne przewidziane w kolejnych ustawach dotyczących lokali mieszkalnych, należy zauważyć, że nie zawsze występowała ochrona przed eksmisją z lokalu mieszkalnego bez zapewnienia pomieszczenia, do którego ma nastąpić przekwaterowanie. Według Ustawy z 30 stycznia 1959 r. - Prawo lokalowe (DzU nr 10, poz. 59, ze zm.) eksmisja następowała w trybie egzekucji administracyjnej. W sytuacji, gdy osobie wezwanej do opuszczenia lokalu przysługiwało prawo do lokalu zastępczego, organ administracji państwowej był zobowiązany takowy wskazać, w pozostałych zaś przypadkach - pomieszczenie zastępcze.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.