Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  metody utylizacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Metody utylizacji osadów ściekowych
PL
Powstające osady w oczyszczalniach ścieków to uciążliwy odpad, który można zutylizować w różnoraki sposób. Jednak na jego wybór wpływa wiele czynników m.in.: aspekty ekologiczne, ekonomiczne, technologiczne czy techniczne. Ze względu na to, że osady ściekowe są odpadem, żadna z metod nie jest idealnym rozwiązaniem z punktu widzenia przyjaznego funkcjonowania w stosunku do środowiska. Mimo to można wyodrębnić sposoby, które zyskują na znaczeniu ze względu na zaostrzające się odpowiednie przepisy prawne w tym zakresie.
EN
The resulting sludge in sewage treatment plants is a troublesome waste that can be disposed of in various ways. However, the choice depends on many factors including: ecological, economic, technological or technical. Due to the fact that sewage sludge is a waste, none of the methods is not ideal from the standpoint of a friendly operation in relation to the environment. However, you can extract methods which are gaining in importance due to the tightening, the relevant legislation in this regard.
PL
Wytyczne zawarte w Dyrektywie "opakowaniowej" 94/62/EC przewidują od lipca 2001 r. osiągnięcie w państwach Unii Europejskiej następujących poziomów odzysku energii oraz materiałów (recykling) z odpadów opakowaniowych: min. 50% - max. 65% (wagowo) odzysk materiałów oraz energii, min. 25% - max. 45% (wagowo) ponowne przetwórstwo odzyskanych materiałów, min. 15% poziom ponownego przetwórstwa dla każdego materiału opakowaniowego. W związku z koniecznością spełnienia tych wymagań, wprowadzono już w państwach członkowskich systemy organizacyjno-prawne, które mają zapewnić efektywną zbiórkę opakowań poużytkowych. Czołowy na świecie producent pudełek z laminatów - firma Tetra Pak, która również w Polsce ma już ustalona pozycję na rynku, od wielu lat prowadzi prace badawcze w celu opracowania technologii wykorzystania przemysłowego zarówno odpadów technologicznych, jak i odpadów poużytkowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.