Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  metody stereologiczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W prezentowanej pracy przedstawiono metodę identyfikacji struktury opartą na analizie obrazu metodami stereologicznymi. Tak opracowany system pomiarowy umożliwia dokonanie oceny zmian struktury mieszaniny dwufazowej zachodzących w czasie na podstawie wybranej grupy stereologicznych parametrów struktury. Cała analiza dokonywana jest na sekwencjach filmowych zarejestrowanych cyfrową kamerą do zdjęć szybkich.
EN
Pattern identification method, based on image analysis with stereological techniques, is presented in this paper. Developed measurement method allows estimation of changes of two phase mixture flow pattern in time. The measurements are taken on selected group of stereological parameters of the pattern. The analysis is done on movie clips of investigated process. Recorded images are taken with the use of high speed CCD camera.
PL
Miód pszczeli należy do najstarszych produktów węglowodanowych wykorzystywanych przez człowieka od tysiącleci. Słowianie wykorzystywali go również jako lek i surowiec do produkcji wyrobów alkoholowych. Konsumentowi kojarzy się na ogół z płynną, lepką i słodką cieczą. Tymczasem jego trwałą postacią jest krupiec, który powstaje w wyniku krystalizacji cukrów znajdujących się w stanie przesycenia. Wielu konsumentów skrystalizowany miód traktuje jako zepsuty (scukrzony), a producenci na całym świecie opracowują technologie, które mają na celu maksymalne wydłużenie pozostawania miodu w postaci płynnej. Tymczasem krupiec miodowy posiada najwyższe parametry jakościowe, a przy odpowiednim prowadzeniu krystalizacji uzyskuje bardzo atrakcyjne właściwości organoleptyczne - miód kremowy. W jego strukturze krystalicznej ukrytych jest wiele cennych informacji, które mogą być wykorzystane tak do oceny jakości produktu, jak i analizy różnych procesów występujących w zawiesinie krystalicznej. W poniższym materiale zwrócono uwagę na możliwości wykorzystania analiz stereologicznych do badania krupca miodowego oraz na perspektywy ich zastosowania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.