Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  mechanized housing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Rozwój w przemyśle wydobywczym determinowany jest koniecznością zwiększenia wydajności technik urabiania przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dalszą poprawę tych wskaźników osiąg­nąć można poprzez wdrażanie nowoczesnych konstrukcji maszyn umożliwiających automatyzację procesów wydobywczych. Dlatego obecnie jednym z podstawowych kierunków rozwoju zarówno w krajowym, jak i światowym przemyśle wydobywczym węgla kamiennego jest automatyzacja pracy kompleksu ścianowego. W prezentowanym artykule przedstawiono system elektrohydraulicznego sterowania sekcjami obudowy zmechanizowanej DOH-matic, stanowiący podstawę do budowy zautomatyzowanego kompleksu ścianowego. Prezentowane w artykule sprzętowe i programowe rozwiązanie konstrukcyjne systemu umożliwia wprowadzanie obudowy zmechanizowanej w różne rodzaje automatycznego trybu pracy. Dodatkowo artykuł opisuje doświadczenia oraz wnioski z przeprowadzonych wdrożeń systemu w podziemnych wyrobiskach górniczych oraz osiągniętych efektach umożliwiających zwiększenie wydajności wydobycia z zachowaniem wymaganego bezpieczeństwa pracy.
PL
O ile można powiedzieć, że układ hydrauliczny to krwioobieg obudowy, to siłowniki i stojaki obudowy są jej mięśniami. Patrząc na rozwój obudów zmechanizowanych na przestrzeni ostatnich lat, można zauważyć wzrost tężyzny fizycznej tych elementów. Przyczyn tych zmian należy upatrywać głównie w znaczącym postępie w zakresie technologii wykonania siłowników, jak również w jakości stosowanych uszczelnień.
PL
W eksploatacji podziemnej węgla kamiennego dominującym systemem jest system ścianowy, gwarantujący aktualnie najniższy poziom kosztów eksploatacji. Obudowa ścianowa stanowi najbardziej kapitałochłonną część inwestycji w nowy kompleks wydobywczy. To rezultat dużego stopnia komplikacji konstrukcji zestawu obudowy, wysokiej jej materiałochłonności skorelowanej z wielkością podporności, wynikającej z konieczności zapewnienia właściwego utrzymania stropu w konkretnych warunkach górniczo-geologicznych oraz dużej ilości zestawów obudowy zastosowanych w ścianie. Szacunkowy udział obudowy ścianowej w cenie całego kompleksu kształtuje się na poziomie 50 do 70%.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.