Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 25

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  lot production
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Zautomatyzowana metoda korygowania procesu wtryskiwania w czasie rzeczywistym
PL
Przedstawiono zautomatyzowaną metodę (algorytm) diagnozowania i korygowania procesu wtryskiwania. Zadaniem algorytmu jest kompensacja prognozowanych odchyleń charakterystyk jakości wyprasek, spowodowanych zakłóceniami wielkości wolnozmiennych procesu, przez odpowiednią modyfikacją przebiegu faz wtrysku, docisku i chłodzenia. Diagnoza i korekta procesu wykonywana jest w tym samym cyklu wtryskiwania, nie dopuszczając do powstania wadliwych wyrobów. Algorytm omówiono na przykładzie nadzorowania procesu wtryskiwania PELD.
PL
W artykule zostały przedstawione wyniki analizy rozkładu naprężeń w kole podatnym falowej zębatej przekładni hermetycznej. Badane naprężenia zostały wywołane poprzez odkształcenia koła podatnego dwoma typami generatorów: dwurolkowym i krzywkowym. Obliczenia przeprowadzono z wykorzystaniem metody elementów skończonych.
3
Content available remote Wzrost produktywności pracy jako kierunek optymalizacji systemów produkcyjnych
PL
W artykule zaprezentowano problematykę produktywności pracy będącej drogą do optymalizacji systemów produkcyjnych. Przedstawiono istotę produktywności ze szczególnym uwzględnieniem czynników wzrostu produktywności pracy. Omówiono również niektóre polskie i amerykańskie badania dotyczące poszukiwania głównych czynników podnoszenia efektywności przedsiębiorstw. Stwierdzono, iż dobre wyniki przedsiębiorstw zależą w głównej mierze od energii, zdolności i produktywności jego pracowników, co powoduje, że uzyskują oni priorytetową pozycję w procesie funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa.
4
Content available remote Wiercenie otworów w stopach lekkich metali za pomocą narzędzi płytkowych
PL
W artykule przedstawiono wady i zalety stopów metali lekkich dokonywanych narzędziami jednolitymi oraz płytkowymi (na przykładzie narządzi firmy "SANDVIK Coromant"). Porównano geometrię części roboczej narzędzi stosowanych do tego celu w latach 70-tych oraz tych, które obecnie stosowane są w przemyśle. Zestawiono tabelarycznie i rysunkowo dane dotyczące stosowanych parametrów skrawania.
5
Content available remote Tworzenie nowego wyrobu i jego wielkoseryjnej produkcji
PL
W pracy omówiono zasady tworzenia nowego wyrobu w przemyśle motoryzacyjnym i jego zatwierdzenie do produkcji. Pokazano czynności związane z zabezpieczeniem produkcji wielkoseryjnej - analizę FMEA. Warunki i prace wstępne do uruchomienia produkcji - kontrolę statystyczną SPC, częstotliwość próbkowania (pomiarów) oraz system zatwierdzania 1- sztuki w produkcji wielkoseryjnej.
PL
W pracy przedstawiano zagadnienia dotyczące konstrukcji, technologii wykonania, kontroli i organizacji produkcji zaworów typu Z6M, Z6D, Z6MA i Z6DA do butli gazowych na propan-butan techniczny. Podejmowane działania miały na celu podwyższenie poziomu jakości technologicznej oraz obniżkę kosztów wytwarzania.
7
Content available remote Podstawy teoretyczne i doświadczalne doboru ośrodka do wibracyjnego skrawania
PL
Wykazano, że procesy zużycia ostrza podczas skrawania wibracyjnego są bardziej związane z adsorbcją i reakcjami chemicznymi na powierzchniach stykowych narzędzia niż podczas skrawaniu normalnego. W drodze zmian stopnia trudności dopływu tlenu z otaczającego powietrza lab cieczy smarująco - chłodzącej do powierzchni stykowych narzędzia i materiału obrabianego, zbadano wpływ tego przesunięcia na okres trwałości ostrza. Stwierdzono, że podczas obróbki na sucho ułatwiony dopływ powietrza do strefy skrawania przyczynia się; do wydłużenia okresu trwałości ostrza. Jeśli natomiast obróbka stali o dużej utwardzalności odbywa się w ośrodku cieczy, wtedy powierzchnie skrawania i obrobiona oraz nasada wióra utwardzają się w wyniku hartowania, co powoduje wzrost intensywności zużycia ostrza.
8
Content available remote Odporność na zużycie natryskiwanych stali do pracy na zimno
PL
Artykuł omawia możliwość i celowość zastosowania jednej z metod obróbki powierzchniowej - metodę natryskiwania cieplnego płomieniowego z dużą prędkością. Prezentowane są wybrane wyniki badań tak wykonanych powłok. Stwierdzono, ze można tak przedłużyć czas pracy narzędzi z powłokami wytwarzanymi tą metodą.
9
Content available remote Obróbka na sucho stopów magnezu
PL
Przedstawiono wady i zalety obróbki stopów magnezu: na sucho, ze zminimalizowanym smarowaniem i z zastosowaniem cieczy chłodząco - smarujących o różnym składzie. Oceniono ich wpływ na stan narzędzi stosowanych do ich obróbki i efektywność tej obróbki. Uwzględniono problemy związane z utrzymaniem i pielęgnacją cieczy oraz z wymogami ochrony środowiska.
PL
Przedstawiono kinematykę obrabiarki umożliwiającej realizację dokładnych ruchów posuwowych i dosuwowych w obu kierunkach z zastosowaniem sumującego mechanizmu śrubowego. Przeprowadzono analizę łańcuchów kinematycznych jednostki dla ruchów roboczych i pomocniczych z wyprowadzaniem poszczególnych równań służących do narządzania węzłów zespołów roboczych obrabiarki. Struktura kinematyczna obrabiarki umożliwia uzyskanie ruchów zespołu roboczego niezbędnych w procesach wiercenia, rozwiercania, wytaczania i gwintowania oraz szybkich pomocniczych w obu kierunkach.
11
Content available remote Nowoczesne maszyny formietskie w automatycznych liniach odlewniczych
PL
Scharakteryzowano automatyczne linie formierskie. Omówiono podstawowy węzeł technologiczny linii formierskich - automaty formierskie. Stwierdzono, że obecnie w automatach formierskich do zagęszczania mas formierskich korzysta się z dynamicznej odmiany prasowania. Zaprezentowano nowe konstrukcje głowic formierskich -- impulsową i dynamicznie prasującą - opracowane w Labaratorium Podstaw Automatyzacji Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Politechniki Wrocławskiej. Przedstawiono model matematyczny procesu dynamicznego prasowania oraz wybrane wyniki badań symulacyjnych tego modelu.
12
Content available remote Montaż brązowych tulejek w piastach tłoka silnika spalinowego
PL
W referacie pokazano kształt tulejki brązowej montowanej w piastach tłoka, zmiany jej wymiaru pod wpływem czasu jej chłodzenia w płynnym azocie a także schemat zautomatyzowanej operacji jej montażu w piaście tłoka. Wykazano, że przy stosowanym cyklu obróbki montaż odbywa się z wciskiem.
13
Content available remote Modernizacja obrabiarek w aspekcie zwiększnia ich produktywności
PL
W pracy podano czynniki, które uzasadniają konieczność prowadzenia modernizacji obrabiarek. Wskazano na rozwój materiałów narzędziowych i konstrukcji narzędzi, jak też wynikającą z tego potrzebę dostosowania parku obrabiarkowego. Określono zakresy i obszary modernizacji parku obrabiarkowego. Podano uwagi dotyczące koniecznych obliczeń wytrzymałościowych. Zwrócono uwagą na zagadnienia ekonomiczne związane z modernizacją parku maszynowego i jego wymianą na nowy.
14
PL
W pracy pokazano proces technologiczny wielkoseryjnej produkcji tłoków do silników 1,9 TDI. Omówiono logistyczne zabezpieczenie produkcji wielkoseryjnej w systemie 4 brygadowym - czas dostawy pomiędzy odlewnią w RFN a Mahle Krotoszyn - terminarz dostaw oraz niezbędną rezerwę produkcyjną.
PL
W warunkach rosnącej konkurencji o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa na rynku decyduje jego oferta produkcyjna oraz możliwości jej dostosowania do wymagań rynku. Koniecznością staje się stosowanie współczesnych metod wspomagania procesu zintegrowanych systemów CAD/CAM/CAE prowadzących do skrócenia czasu opracowania wyrobu, zmniejszenia kosztów projektowania i wytwarzania oraz podniesienia jego jakości. Przedstawiono praktyczne wykorzystanie narzędzi CAD/CAM w modernizacji konstrukcji wytwarzania i montażu pompy wirowej.
16
Content available remote Kompozyty diamentowe - otrzymywanie, właściwości
PL
W pracy przedstawiono obecną wiedzę na temat kompozytów diamentowych. Opisano metody ich otrzymywania oraz ich właściwości. Zastosowanie kompozytów z diamentu w narzędziach skrawających i ściernych pozwala uzyskiwać wysoką dokładność i polepszać jakość obrabianych powierzchni oraz uzyskiwać większą wydajność obróbki.
17
Content available remote Inżynieria współbieżna w przedsiębiorstwie produkcyjnym
PL
W pracy przedstawiono zagadnienia organizacji procesów projektowych, wytwórczych i montażu z wykorzystaniem idei inżynierii współbieżnej. Główne tezy filozofii współbieżności w pracach inżynierskich zostały zobrazowane na przykładzie zadanego problemu konstrukcyjno - produkcyjnego, polegającego na opracowaniu i wykonaniu zespołu urządzeń transportująco - pakujących.
18
Content available remote Gładzenie kształtowych otworów prowadnic zaworowych w MAHLE Krotoszyn S.A.
PL
Referat zawiera opis technologii gładzenia kształtowych otworów prowadnic zaworowych, opracowanej i zastosowanej w MAHLE Krotoszyn S.A.
19
Content available remote Frezowanie narzędziami płytkowymi stopów metali lekkich
PL
W artykule przedstawiono wady i zalety frezowania stopów metali lekkich dokonywanych narzędziami jednolitymi oraz płytkowymi (na przykładzie narządzi firmy "SANDVIK Coromant"). Porównano geometrię części roboczej frezów konwencjonalnych oraz ostatnio wdrażanych w przemyśle. Zestawiono tabelarycznie i rysunkowo dane dotyczące stosowanych parametrów skrawania.
20
Content available remote Efektywne wytwarzanie w warunkach business process reengineering
PL
Wiele problemów w działalności gospodarczej przedsiębiorstwa wynika nie tylko z potrzeby rozwiązywania zagadnień technologicznych, ale przede wszystkim organizacyjnych. Konkurencyjność wyrobu w znacznej mierze zależy od organizacji produkcji. Efekty finansowe przedsiębiorstwa zależą od tego czy jest ono konkurencyjne na rynku, produkując z dużą wydajnością (w myśl zasady "czas to pieniądz"), tanio z gwarantowaną wysoką jakością i elastycznie - wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom klienta.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.