Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  lokomotywa elektryczna EM10
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Lokomotywy elektryczne eksploatowane przez polskie koleje nie należą do najnowocześniejszych. I choć średnia ich wieku - wbrew powszechnym opiniom - jest niższa w porównaniu z pojazdami wielu krajów europejskich, to odsetek lokomotyw prezentujący wysoki poziom techniczny jest niestety znikomy. Większość zastosowanych w nich rozwiązań konstrukcyjnych pochodzi sprzed 30 lat i nie spełnia oczekiwań w zakresie niezawodności działania, pracochłonności przeglądów i napraw oraz komfortu obsługi. Nie bez znaczenia jest również koniecznośc ponoszenia znacznych wydatków na bieżące utrzymanie i planowe remonty.
2
Content available Odbierak prądu Fb86.22-PKP z firmy Stemmann
PL
Od odbieraków prądu przeznaczonych do szybkich pojazdów trakcyjnych oczekuje się rozwiązań zapewniających przede wszystkim wysokich parametrów dynamicznych i aerodynamicznych. Innych rozwiązań należy oczekiwać od odbieraków przeznaczonych do małych prędkości. Odbierak prądu Fb86.22-PKP do lokomotywy elektrycznej manewrowej EM10 jest przykładem rozwiązań spełniających wymagania szczególne.
PL
Modernizacja lokomotywy manewrowej EM10, przeprowadzona w Zakładach Naprawczych Lokomotyw Elektrycznych w Gliwicach, polegała między innymi na wymianie układów zasilających jednostkę w napięcia 110 V DC i 3x400 V AC. Ze względów eksploatacyjnych i ekonomicznych dotychczasowe, szeroko zastosowane w trakcji elektrycznej maszyny wirujące zastąpiono przetwornicami statycznymi, których projekt został opracowany i zrealizowany latem 2003 r., przez Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA z Łodzi.
4
Content available Modernizacja lokomotyw elektrycznych serii EM10
PL
Cztery lokomotywy EM10, wyprodukowane na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia, były jedynymi na PKP lokomotywami z tyrystorowym układem regulacyjnym z wymuszoną komutacją kondensatorową, która jest zawodna w stanach przejściowych i przy niskich wartościach napięcia w sieci trakcyjnej. Lokomotywy tej serii ulegały częstym awariom. Uszkodzeniom ulegały kondensatory i tyrystory pracujące szeregowo w czterech równoległych torach. Układ sterowania, oparty o układy logiczne, również ulegał bardzo częstym awariom w trakcie eksploatacji lokomotyw.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.