Zielona logistyka jest koncepcją, która zyskała w ostatnim czasie na znaczeniu. Świadczą o tym liczne publikacje z tego zakresu w literaturze specjalistycznej. Ponieważ jednak jest koncepcją stosunkowo młodą, pojawia się wątpliwość, czy aby na pewno na gruncie praktyki zdążyła się już dostatecznie umocnić. W artykule przedstawiono wyniki badań, których celem było ustalenie, jak niemieckie przedsiębiorstwa branży spedycyjno-logistycznej postrzegają koncepcję zielonej logistyki, czy i w jakim stopniu są gotowe realizować jej założenia w praktyce, a także w jakich obszarach spodziewają się wyzwań związanych z ochroną środowiska i gdzie ich zdaniem wystąpią związane z tym największe trudności. Badania przeprowadził zespół naukowców z Wyższej Szkoły w Heilbronn, w Niemczech, w roku 2010.
EN
There has been a growing significance of green logistics, which is reflected in the literature of the subject in the form of numerous research papers. Those account for enormous popularity of the concept and its successful business implementation. Since the concept, however, is relatively new, some doubts arise whether it has managed to receive sufficient practical support. The present paper discusses study results on how German freight and logistics providers see the concept of green logistics, whether and to what extent they are ready to achieve its objectives in practice, which issues, according to them, are most challenging with regard to environmental protection and in which areas major difficulties are likely to occur. The study was conducted by a research team from Heilbronn University, Germany, in 2010.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.