Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kształtki wentylacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono zbiór informacji dotyczących kształtek i przewodów stosowanych w instalacjach wentylacji mechanicznej. Omówiono w nim również uwarunkowania prawne i wymagania, jakim one podlegają.
EN
In this paper a collection of information regarding fittings and pipes used in mechanical ventilation is presented. Legal regulations and requirements are also shown.
PL
W ostatnich latach wprowadzono na rynek wiele nowych urządzeń stosowanych w gastronomii, które wymagają ich uwzględniania przy projektowaniu instalacji sanitarnych. Przy doborze urządzeń technologicznych i przy projektowaniu instalacji sanitarnych należy brać pod uwagę znaczący wzrost wymagań wprowadzanych przez Unię Europejską w zakresie bezpieczeństwa żywności i żywienia.
PL
Publikacja zawiera przegląd rozwiązań do filtracji i oczyszczania powietrza, a także informacje m.in. dotyczące podstawowych wymagań przy odbiorze instalacji zawierających filtry powietrza.
PL
Wcześniej w pierwszej części artykułu (RI 5/08, s. 100.) podano najważniejsze definicje oraz normy dotyczące filtracji powietrza, zamieszczono także aktualną klasyfikację filtrów powietrza. Obecna jego część przedstawia zastosowania poszczególnych klas jakości filtrów powietrza (zachowano kolejność numeracji tabel).
PL
W wydaniu Rynku Instalacyjnego nr3/08 (s. 51.) opublikowano pierwszą część artykułu, w której zawarto zagadnienia prawne, a także kwestie dotyczące zanieczyszczeń oraz kontroli czystości instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W drugiej (i ostatniej) części opisano metody czyszczenia oraz rozwiązania dotyczące eksploatacji i konserwacji tych systemów. W artykule zachowano ciągłość numeracji rysunków oraz tabel.
PL
Zanieczyszczenia ze środowiska zewnętrznego poprzez instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne przenikają do wnętrza budynków. Wiele z nich zatrzymywanych jest przez filtry powietrza, a pozostałe osiadają we wnętrzu instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych lub są przenoszone do pomieszczeń. Osiadłe w instalacjach zanieczyszczenia stałe, namnażające się drobnoustroje świadczą o stanie higienicznym instalacji, który wpływa na czystość oraz jakość powietrza nawiewanego do wentylowanych lub klimatyzowanych pomieszczeń.
PL
W poprzedniej części artykułu (RI 3/07, s. 44.) został opisany stan prawny obowiązujący w Polsce oraz w innych krajach, uwzględniający kwestie higieny przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Ponadto Autorka przedstawiła dopuszczalne poziomy zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych oraz metody poboru próbek zanieczyszczeń. W bieżącej, ostatniej, części opisano problematykę skutków braku czyszczenia, sposoby kontroli oraz metody mechanicznego czyszczenia, a także wagę dezynfekcji przewodów wentylacyjnych.
PL
Podejmując zagadnienia dotyczące kontroli i czyszczenia instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w pierwszej części przedstawiono stan prawny obowiązujący w Polsce i innych krajach, dotyczący podejmowanej kwestii, a także opisano dopuszczalne poziomy zanieczyszczeń pyłowych i mikrobiologicznych oraz metody poboru próbek zanieczyszczeń.
PL
W Rynku Instalacyjnym już wielokrotnie podejmowaliśmy tematykę dotyczącą czyszczenia kanałów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych (np. 3/04, s. 58. i 3/05, s. 47.). Po przedstawieniu charakterystyki stanu higienicznego oraz klasyfikacji czystości tych instalacji nieodzowne jest przybliżenie zagadnień związanych z technologią właściwego ich czyszczenia.
PL
Każde urządzenie mające ruchome elementy emituje dźwięk, który przedostaje się do otoczenia; podobnie jest z wentylatorem. Ze względu na kierunek emisji dźwięku wentylatora kanałowego, można wydzielić dźwięk od wlotu, od wylotu, do otoczenia od obudowy.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.