Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kotły olejowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Artykuł zawiera opis procedur obliczeń przewodów spalinowych (do kotłów spalających olej lub gaz) w kotłowniach.
EN
In this article procedures for flue gas ducts (for gas or oil boilers) designing in the boiler plants have been presented.
PL
W artykule przedstawiono wyniki oceny wpływu modyfikacji właściwości fizykochemicznych ciekłych biopaliw ciepłowniczych na bazie olejów roślinnych na skład spalin i rozkład temperatury w komorze spalania. Badano kompozycje paliwowe na bazie oleju roślinnego zawierające odpowiednio 5 i 10% modyfikatora (łatwopalnego odpadu ciekłego) oraz ciężki olej opałowy klasy C-I. Badania prowadzono na stanowisku badawczym wyposażonym w urządzenie ogrzewcze z palnikiem przystosowanym do spalania paliw lekkich i ciężkich.
3
Content available remote Dobór źróda ciepła
PL
O zasadności zastępowania niskosprawnych kotłowni węglowych przez kotłownie opalane gazem ziemnym nie trzeba już nikogo przekonywać. Świadczą o tym aspekty ekologiczne oraz ekonomiczne takich przedsięwzięć, opisane szeroko w wielu opracowaniach. Nasilający się trend zastępowania kotłowni węglowych przez kotłownie gazowe, każe poddawać te przedsięwzięcia coraz wnikliwszym analizom techniczno-ekonomicznym. Artykuł przedstawia wyniki takiej analizy, której celem było określenie optymalnego rozdziału mocy cieplnej kotłowni pomiędzy kotły gazowe i olejowe oraz określenie efektywności ekonomicznej stosowania szczytowych kotłów olejowych w kotłowniach gazowych o mocach cieplnych od 100 do 3000 kW.
PL
Łatwiejszy dostęp do paliw gazowych i płynnych spowodował, że obecnie kotłownie wyposażone są w kotły gazowe i olejowe. W projektowaniu tych kotłowni korzysta się głównie z informacji podanej w literaturze [1-3], która zbyt mało uwagi poświęca problemowi wentylacji, co powoduje niewłaściwe jej działanie. Dopuszczając do napływu powietrza przez kanał wentylacji wywiewnej oraz nadmiernego wychładzania powietrza w kotłowni, niekorzystnie wpływa się na pracę kotła (niepełne spalanie, spadek sprawności). Nie uwzględnia się również zmiennych objętości powietrza, jakie należy doprowadzać do kotłowni w zależności od rodzaju stosowanych w kotłach palników, zwłaszcza palników gazowych [4].
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.