Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kotłownie na paliwa stałe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Wiedza i praktyka dotycząca budowy kotłowni wbudowanych oraz wolno stojących dla urządzeń spalających węgiel i koks jest ugruntowana i powszechna. W praktyce zasady dotyczące kotłowni węglowych wykorzystywane są przy budowie kotłowni na biopaliwa stałe. Jednak jest wiele różnic pomiędzy tymi paliwami, determinujących wielkość, lokalizację oraz dojazd i dojście do kotłowni, a także ich budowę i aranżację wnętrza. W artykule zawarto ogólne informacje o biomasie, biopaliwach stałych, ich jakości, kotłach przystosowanych do tego rodzaju paliw, wymaganiach ogólnych dla takich kotłów, i wymaganiach projektowych dla domów jednorodzinnych wynikających z cech biopaliw stałych z podaniem przykładów kotłowni na drewno opałowe, pelety i brykiet, zrębki, zboże i słomę.
PL
Artykułem w RI 7-8/2004 [1] pan J. Drążkiewicz rozpoczął cykl publikacji dotyczących kotłowni na paliwa stałe w budynkach jednorodzinnych [1-6]. Autor poruszając kolejno wiele istotnych zagadnień, nie ustrzegł się jednak pewnych nieścisłości. Aby zatem osiągnąć założony cel tego cyklu, wymagane jest wyrażenie jeszcze kilku uzupełnień, uwag, a także sprostowań.
PL
Pojęciem „rozwiązania alternatywne” określam rozwiązania proponowane i stosowane przez niektórych projektantów, będące ich własnymi pomysłami i nie mające podstaw prawnych.
PL
PN-87/B-02411 „Ogrzewnictwo. Kotłownie wbudowane na paliwo stałe. Wymagania” - dzieli kotłownie wg mocy użytkowej cieplnej na: kotłownie do 25 kW oraz ponad 25 do 2000 kW. Omawiając tak podzielone kotłownie w artykule uwzględniono wymagania bhp dotyczące: lokalizacja kotłowni, komina i kotłów, składów odpadów, tj. paliwa, żużlu i popiołów, pompowni, pomieszczenia uzdatniania wody, umywalni, natrysku, ustępu i pokoju dla palacza, drzwi, stropów wentylacji, fundamentów pod kotły oraz, odległości kotłów od określonych elementów obiektu (ścian, stropu, w rzędach między sobą i sposobu ich rozmieszczania), prowadzenia przewodów, umieszczenia armatury i wyposażenia (pompy, drabiny, wieszaki, wózki, taczki, pojemniki), wyposażenia kotłowni w termometr. Ponadto omówiono przepisy dotyczące obsługi kotłów oraz podano wskazówki użytkowania instalacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.