Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kontrola NIK
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Ponad sześć lat temu, dokładnie 16 marca 2017 r., rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce - dokument nadający kierunek rozwoju elektromobilności oraz przemysłu związanego z tym sektorem. Założonych wtedy celów nie udało się osiągnąć.
PL
Gmina jako właściciel budynku komunalnego powinna zapewnić lokatorom takie warunki mieszkaniowe, które nie będą zagrażały ich życiu ani zdrowiu. Na 20 skontrolowanych przez NIK gmin jedynie połowa prowadziła prace służące poprawie stanu mieszkań o niskim standardzie (substandardowych).
PL
Oczekiwanymi efektami rozwiązań prawnych wspierających budowę drewnianych domów w Polsce miały być m.in. zwiększenie dostępności mieszkań, w tym mieszkań dostępnych dla osób o umiarkowanych dochodach, wsparcie przedsiębiorczości z zakresu energooszczędnego budownictwa drewnianego oraz wsparcie rozwoju sektora ekobudownictwa polskiej gospodarki. Nic z tego nie wyszło.
PL
Najwyższa Izba Kontroli w latach 2017-2019 przeprowadziła kompleksową kontrolę nadzoru nad bezpieczeństwem obiektów małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Jej celem była ocena bezpieczeństwa korzystania z tych obiektów, zwłaszcza sprawdzenie, czy zapewniony został rzetelny i skuteczny nadzór nad urządzaniem, stanem technicznym i higieniczno-sanitarnym tych obiektów.
PL
Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się funkcjonującym w Polsce mechanizmom wspierającym działania na rzecz efektywności energetycznej. Mimo swoich mankamentów tworzą one, wg Izby, spójny system, który umożliwił zmniejszenie zużycia energii przez zobowiązane do tego firmy.
PL
Od wiosny tego roku na stronach internetowych Najwyższej Izby Kontroli dostępne są wyniki kontroli gmin, dotyczącej realizowanych przez nie zadań w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Choć analizowano nie więcej niż 1,5% rynku usług wod-kan i trudno te wyniki uogólniać, to jednak warto się z nimi zapoznać. Sygnalizują one bowiem szereg godnych zainteresowania zjawisk i prowokują do stawiania pytań.
PL
W objętym kontrolą okresie (2003-2006) inwestycje drogowe realizowano w tempie wolniejszym niż zakładano. Spośród 28 skontrolowanych jednostek samorządowych żadna nie otrzymała oceny negatywnej, osiem uzyskało opinię pozytywną, zaś w działalności pozostałych stwierdzono uchybienia i nieprawidłowości.
PL
Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie ocenia realizację dochodów z podatku od nieruchomości przez wybrane gminy woj. łódzkiego w latach 2004-2005 - taki jest generalny wniosek raportu pokontrolnego opublikowanego przez NIK w grudniu ub.r. Taką samą notę wystawiono funkcjonowaniu objętych badaniami elementów systemu poboru podatków w tych gminach. Ogólnie jest więc dobrze, ale...
PL
Ocena działań podejmowanych przez gminy na rzecz rozwoju infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na obszarach wiejskich woj. warmińsko-mazurskiego to główny cel kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli w pierwszym półroczu ubiegłego roku.
PL
Przeprowadzona przez NIK kontrola wybranych organów administracji publicznej oraz gmin pod względem gromadzenia i udostępniania informacji o środowisku i jego ochronie nie pozostawiła na tych jednostkach suchej nitki. U wszystkich skontrolowanych wystąpiły uchybienia bądź nieprawidłowości.
PL
Najwyższa Izba Kontroli, w okresie od 7 maja do 16 sierpnia 2001 r., przeprowadziła kontrolę dotyczącą zaopatrzenia ludności aglomeracji miejskich w wodę. Jej celem było zbadanie i ocena stanu zaopatrzenia w wodę w miastach liczących powyżej 200 tys. mieszkańców. Kontrolą objęto lata 1999-2000 r. Skontrolowano 18 urzędów miast, 14 podmiotów eksploatujących sieci wodociągowe, 1 związek międzygminny, 9 wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych (WSSE) i 7 regionalnych zarządów gospodarki wodnej (RZGW).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.