Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  koncepcje logistyczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Celem artykułu jest zbadanie w jaki sposób logistyka tworzy wartości dodaną w handlu internetowym i staje się źródłem przewagi konkurencyjnej na polskim rynku e-commerce. Badania przeprowadzono w 2009 r. z wykorzystaniem internetowego kwestionariusza ankiety oraz z wykorzystaniem metodologii grup fokusowych. Wykazano, że właściciele i pracownicy polskich sklepów internetowych są świadomi tego jak ważna jest logistyka w prowadzeniu ich działalności. Większość widzi w niej możliwość poprawy stosunków z już istniejącymi klientami oraz zdobycie nowych. Najważniejszą rolą w budowaniu przewagi konkurencyjnej widzą oni w terminowości dostaw. Jednym z wyzwań stojących przed sklepami internetowymi w Polsce będzie budowanie spójnych koncepcji logistycznych dostosowanych do bardzo zindywidualizowanych wymagań klientów, uwzględniających także systemowo rozwiązany sposób odbioru niechcianego towaru.
EN
The paper aims to analyze how logistics is adding value in the e-commerce activity and how becomes a source of competitive advantage in Polish e-shops. The researches were conducted using internet questionnaire and focus group methodologies in 2009. The results show that owners and employees of Polish e-shops perceive logistics as a source of competitive advantage, especially with regard to delivery on time of sold goods. As a challenge they see the emerging needs for concepts of logistics of re-distribution.
PL
W artykule przedstawiono niektóre aspekty związane z permanentnym rozwojem koncepcji logistycznych. Przeanalizowano stan dotychczasowy tzw. logistykę tradycyjną i jej ciągłą ewolucję w tzw. logistykę nowoczesną. Scharakteryzowano ewolucję i rozwój systemów ERP, ECR, powstawanie i rozwój zintegrowanych łańcuchów logistycznych. Analizie poddano elementy wirtualnej integracji i wirtualnego wytwarzania.
PL
W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy można zastosować istniejące założenia i osiągnięcia logistyki w obszarze działalności remontowej w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Przedstawiono opracowane rozwiązana w postaci koncepcji logistycznych dotyczących trzech analizowanych obszarów badawczych: harmonogramowania remontów, gospodarki częściami zamiennymi oraz outsourcingu usług remontowych.
PL
Procesy aparaturowe wydają się być równie podatne na logistyczną optymalizację, jak inne. są jednak mniej elastyczne we współdziałaniu, a więc mniej podatne na bieżącą regulacje.
PL
Określenie "łańcuch dostaw" weszło na scene biznesu stosunkowo niedawno - jakieś 10-12 lat temu. Mówi ono o procesie zarządzania koncepcjami i zawiera w sobie nadzieję, że zarządzający dostrzegą istotną wartość w inwestowaniu w bardzo dobrze zaaranżowanym łańcuchu dostaw.
PL
Celem artykułu jest przedstawienie logistycznych wskaźników do oceny funkcjonowania transportu w przedsiębiorstwach przemysłowych. Wraz z nimi należy stosować także wskaźniki ekonomiczne.
PL
Łańcuch dostaw to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się koncepcji, która w przeciągu ostatnich lat jest przedmiotem intensywnych badań na gruncie zarówno teorii, jak i praktyki działalności gospodarczej. Umacnianie się tendencji rozwojowej w zakresie studiów nad problematyką dotyczącą łańcuchów dostaw jest efektem wielu czynników, które w sposób bezpośredni lub pośredni przyczyniły się do jej popularyzacji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.