Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  komunikacja szynowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
PL
Komunikacja zbiorowa we Wrocławiu, mająca ponad 120 letnie tradycje, należy do jednych z najlepiej rozwiniętych systemów transportowych dużych miast Polski. Opiera się na dwóch podsystemach - tramwajowym i autobusowym, częściowo wspomaganych przez przewozy kolejowe wewnątrz obszaru miasta. Głównym atutem miasta w tym zakresie jest bogata, historycznie ukształtowana w swoim podstawowym zakresie, infrastruktura komunikacji szynowej.
2
Content available remote Rozwiązywanie węzłów - układ komunikacyjny wokół stadionu
PL
Problemy komunikacyjne wokół stadionu nie dotyczą tylko infrastruktury umożliwiającej transport na wybranym obszarze. Pierwszym zagadnieniem komunikacyjnym było zmieszczenie wielu projektów obok siebie, ponieważ na potrzeby planowanego stadionu uruchomiono cały szereg wcześniejszych pomysłów plastycznych. Niektóre z nich, jak choćby AOW, były już tak zaawansowane w przygotowaniach do realizacji, że pozostawało tylko dostosowanie się do nich. Kolejne kwestie to przeprowadzenie tylu realizacji niemal równocześnie i bardzo ważne zadanie komunikacyjne, jakim było zapewnienie obsługi dla największych inwestycji. Te wszystkie elementy dodatkowo komplikowało założone tempo robót, które rodziło problem jak przeprowadzić realizację poszczególnych zadań, jeśli opóźnią się sprawy pozwoleń i decyzji administracyjnych niezbędnych zwłaszcza przy przejmowaniu terenu. Przedstawimy w zarysie tło realizacji zadań: budowa alei Śląskiej, przebudowa ul. Królewieckiej, budowa krańcówki tramwajowej, przebudowa ul. Lotniczej, przebudowa ul. Kosmonautów - węzeł AOW Stadion, budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego, zagospodarowanie terenu pomiędzy stadionem i rzeką Ślęzą, organizacja parkingu południowego.
3
Content available remote Obsługa transportowa imprezy UEFA EURO 2012[^TM] we Wrocławiu 10
PL
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012[^TM], które odbędą się w Polsce oraz na Ukrainie, stanowią ogromne wyzwanie transportowe dla miast gospodarzy. Doświadczenia miast, w których organizowane były tego typu imprezy, ale również miast polskich, które organizowały lub organizują cykliczne imprezy masowe, dowodzą konieczności zapewnienia znacznej podaży w transporcie zbiorowym, jedynym środku, który jest w stanie obsłużyć duże ilości uczestników, w stosunkowo krótkim czasie. Najwydatniejszym środkiem transportu jest metro, jednak w żadnym polskim mieście, które jest organizatorem imprezy, nie będzie możliwe dowiezienie kibiców metrem pod stadion. Pozostają więc autobusy, tramwaje oraz kolej, przy czym biorąc pod uwagę kryterium przepustowości oraz niezawodności, transport szynowy posiada w tym zakresie znaczną przewagę.
PL
Charakterystyka sieci tramwajowej w mieście. Współpraca komunikacji tramwajowej i kolejowej. Historia prywatyzacji zarządzania komunikacją szynową.
EN
Characteristics of tram network in the city. Cooperation between railway and tram carriages. History of privatisation of rail transport management.
PL
Wygodny i przyjazny transport zbiorowy, a w szczególności komunikacja szynowa, odgrywa znaczącą rolę podczas przygotowania i obsługi masowych imprez sportowych, jak Euro 2012. Skomunikowanie stadionów, hoteli i stref dla kibiców za pomocą wyłącznie transportu samochodowego we Wrocławiu, borykającym się z narastającym zjawiskiem kongestii, doprowadziłaby do paraliżu komunikacyjnego. Dlatego znaczne nakłady inwestycyjne w procesie przygotowania do rozgrywek należy przeznaczyć częściowo na rozwój komunikacji szynowej międzymiastowej i miejskiej, jako skuteczniejszej w obsłudze wielkich potoków pasażerskich.
EN
Proper and comfortable rail transportation, both by heavy rail and urban transport, plays an important role in process of preparation and service of mass events like Euro 2012 games. Connecting stadiums, hotels and fan zones in Wroclaw, city already suffering from congestion, would surely lead to complete paralysis of car traffic. Therefore it seems reasonable that certain percentage of funds dedicated to transport investments for Euro 2012 preparation should be assigned to development and modernization of inter-city rail connections to Wroclaw, as well as mass transit within the city.
PL
Projekt Łódzkiego Tramwaju regionalnego (ŁTR) to nie tylko instrument ścisłej integracji transportowej metropolii łódzkiej. jest to projekt nawiązujący do ponad stuletniej tradycji komunikacji tramwajowej. Z drugiej strony jest przedsięwzięciem nakierowanym na wykorzystanie nowych możliwości rozwojowych, jakie pojawiły się dzięki akcesji Polski do Unii Europejskiej.
PL
W pracy przedstawiono rozważania teoretyczne na temat propagacji drgań pochodzących od komunikacji szynowej poprzez podłoże do otoczenia. Analizie poddano różne modele wibro- i dźwięko-izolacji podtorza, w tym układy dyskretne i dyskretno-ciągłe; w oparciu o tę analizę można podać warunki pozwalające na ograniczenie emisji energii wibroakustycznej do otoczenia.
EN
This piece of writing contains theoretical deliberation about the transmition of ground vibrations caused by the track communication, through the ground to the environment. Different models of vibro and soundisolation of the substructure including unobtrusive and constantly unobtrusive systems, were analised. This enables to give conditions of the reduction of vibroacustic energy emission into the environment.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.