Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  komunikacja miejska w Łodzi
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule omówiony został bieżący stan i problemy komunikacji miejskiej w Łodzi, historyczne przyczynki istniejących problemów oraz możliwości ich rozwiązania w ciągu kolejnych lat.
2
Content available remote Wystawa Komunikacji Miejskiej w Łodzi na rok przed jubileuszem
PL
W dniach 6-8 maja w Łodzi odbyła się IX Wystawa Komunikacji Miejskiej i Transportu Regionalnego. W przeważającej części wystąpiły firmy produkujące komponenty oraz wyposażenie autobusów. Na tegorocznej wystawie branża autobusowa reprezentowana była przez Polskie Autobusy, które pokazały trzydrzwiową wersję midibusu Salus oraz słupską Kapenę, która wystawiła znany z Kielc minibus Grifone. W artykule opisano również autobus firmy Jelcz M-101 i SALUS.
3
Content available Pierwszy Cityrunner na łódzkich torach
PL
28 marca 2002 r., po 3 miesiącach od przywiezienia do Łodzi pierwszego Cityrunnera i zakończeniu testów, zainaugurowano uroczyście obsługę linii 10 nowym taborem. Cityrunner o numerze taborowym 1201 w swój pierwszy liniowy kurs wyruszył w kierunku pętli Augustów z hali montażowej Zakładu Remontu Taboru MPK-Łódź Sp. z o.o. o godzinie 13.00, jeszcze z napisem "jazda próbna" na wyświetlaczu. Po krótkim postoju na wschodniej pętli linii 10 odjechał w kierunku osiedla Retkinia.
4
Content available remote Łódzka podmiejska komunikacja autobusowa
PL
Aglomeracja łódzka już na początku XX wieku uzyskała sprawny i nowoczesny, jak na tamte czasy, system transportu zbiorowego. Już w 1901 roku dwa największe (po Łodzi) miasta w regionie: Pabianice i Zgierz zostały połączone z Łodzią komunikacją tramwajową. Aglomeracja łódzka ukształtowała się w obecnej formie w końcu XIX wieku. Wokół szybko rozwijającej się Łodzi istniały już wcześniej duże ośrodki miejskie liczące po kilkanaście lub kilkaset tysięcy mieszkańców. Szybki rozwój centralnie położonej Łodzi spowodował, że sukcesywnie zaczęła ona pochłaniać mniejsze osady i zbliżyła się do granic pobliskich miast. System podmiejskiej komunikacji tramwajowej miał więc szczególnie korzystne warunki dla rozwoju i zaczął się szybko rozrastać obejmując kolejno: Aleksandrów, Konstantynów a później Lutomiersk, Rzgów i Tuszyn. Duża dochodowość tych linii spowodowała, że ich właściciel, Łódzkie Elektryczne Wąskotorowe Koleje Dojazdowe, zaczął wytyczać kolejne regiony ekspansji - miasta otaczające Łódź w promieniu do 60 km. W planach znalazły się linie: do Brzezin i Koluszek, Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli, Łęczycy i Tomaszowa Mazowieckiego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.