Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kolej polska
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Wdrażanie komputerowych systemów nastawczych na kolejach polskich
PL
W referacie przedstawiono podstawowe rozwiązania techniczne komputerowych systemów nastawczych wprowadzanych obecnie do eksploatacji na kolejach polskich, do których należą: EBILOCK 850 (ADtranz ZWUS), ESTW L90 PL (Alcatel SEL) i SIMIS-W (Siemens).
EN
In this paper the basis solutions of computer adjustable systems such as EBILOCK 850 (ADtranz ZWUS), ESTW L90 PL (Alcatel SEL) and SIMIS-W (Siemens) being introduced in Polish railway lines have been presented.
PL
W latach międzywojennych rozwój sieci połączeń kolejowych łączących najważniejsze miasta Polski nie był równomierny. Wraz z odbudową kolei ze zniszczeń I wojny światowej i poprawą sytuacji taborowej stopniowo wzrastała liczba pociągów, w tym także pospiesznych, a czasy przejazdu ulegały stopniowemu skracaniu. W drugiej połowie lat 20. XX w. wszystkie najważniejsze miasta Polski uzyskały połączenie pociagami pospiesznymi. Najczęściej były to połączenia z Warszawą, choć kursowały także pociągi łączące ze sobą pozostałe ośrodki miejskie. najciekawszą, a przy tym najdłuższą relacje miał pociąg ze Lwowa przez Kraków, Katowice, Poznań do Gdańska i Gdyni.
3
Content available Pociągi międzyregionalne kolei polskich
PL
Oferta przewozowa kolei charakteryzuje się dużą róźnorodnością. Znaczne zróżnicowanie rynku przewozów pasażerskich spowodowało konieczność stworzenia takiej gamy produktów, która możliwie najlepiej jest w stanie zaspokoić życzenia klientów - pasażerów. Produktami tymi są pociągi o określonej charakterystyce. Podstawą zaliczenia pociągów do poszczególnych segmentów rynku jest kryterium dostępności. Dostępność należy rozumieć jako wielkość i rodzaj ośrodków sieci osadniczej obsługiwanej poszczególnymi rodzajami pociągów. [6, 7].
4
Content available Koleje europejskie w 2001 r. w statystyce UIC
PL
W 2001 r. doszło do kolejnego dużego zmniejszenia kolejowych przewozów pasażerskich w Polsce. Już kolejny rok z rzędu przewozy te zmniejszyły się o prawie 10%. Co gorsze, nie widać końca tej, bezprecedensowej w dziejach polskich kolei, tendencji spadkowej. Od 1989 r. przewozy te zmniejszyły się ponad dwukrotnie. Kontrastuje to z tendencjami rozwojowymi tego sektora gospodarki w krajach Unii Europejskiej, do której aspirujemy i chcemy realizować jej wspólną politykę transportową. W krajach UE przewozy zwiększyły się o 0,3% ale po odliczeniu krajów kandydackich wynik jest ujemny i wynosi 0,6%.
PL
Inwestycje modernizacyjne mają w swoich założeniach dostosować sieć kolejową Polski do standartów europejskich. Podjęto je zaraz po 1989 r. Ich realizacja prowadzona jest więc już od ponad 10 lat. Jest to niewątpliwie duży wysiłek dla polskiego kolejnictwa, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę chroniczne niedofinansowanie transportu kolejowego w Polsce i będącą jego rezultatem postępującą degradację infrastruktury oraz kumulujące się zaległości w naprawach. Znaczna część środków, za które realizowane są inwestycje pochodzi z kredytów, które mimo korzystnych warunków, na jakich zostały udzielone, należy spłacić. Z tego powodu wydaje się zasadne przeanalizowanie efektów tych inwestycji.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.