Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kolej międzynarodowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available Połączenie kolejowe Warszawa - Bruksela
PL
W letnim rozkładzie jazdy od 12 czerwca 2004 r. na trasie Warszawa-Bruksela rozpoczął kursowanie nowy pociąg "Jan Kiepura". Jest to w zasadzie wydłużenie dotychczasowej jego relacji, kończącej się w Kolonii, ale już z całkowicie nowymi wagonami o wysokim standardzie. Uruchomienie pociągu jest odpowiedzią na rosnący popyt na przewozy pasażerskie na tym kierunku po wejściu Polski do Unii.
PL
W systemie zasilania wagonów pociągu "Jan Kiepura" zostały zastosowane nowoczesne, tranzystorowe przetwornice statyczne typu PSM-50W, produkcji firmy MEDCOM z Warszawy. Zadaniem statycznej przetwornicy wagonowej jest zasilanie wszystkich odbiorników energii elektrycznej (klimatyzatory, nagrzewnice, pompy i podgrzewacze wody, oświetlenie itd.) przy wykorzystywaniu energii z sieci trakcyjnej. Nowoczesny system, wykorzystujący energię z sieci trakcyjnej, zapewnia ciągłe i prawidłowe zasilanie odbiorników - również podczas dłuższych postojów pojazdu, przewyższając pod tym względem tradycyjny system z przetwornicą elektromaszynową, korzystającą z napędu od kół jezdnych.
PL
Po podjęciu 17 października 2001 r. przez rząd Szwajcarii uchwały dotyczącej realizacji projektu włączenia Szwajcarii do europejskiej sieci kolejowej dużych prędkości, realizacja przedsięwzięcia nabrała przyspieszenia. Pierwsze środki na ten cel będą mogły być przeznaczone już w 2004 r. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie położenia geograficznego dla wzmocnienia gospodarczej pozycji kraju, przeniesienie dalekobieżnej komunikacji osobowej na szyny oraz poprawa najważniejszych międzynarodowych połączeń kolejowych.
PL
Od ponad dziesięciu lat Polska korzysta z pomocy Unii Europejskiej w procesie modernizacji gospodarki i dostosowania jej do warunków współpracy międzynarodowej w ramach przyszłego członkostwa w europejskiej wspólnocie. W ramach wspierania przemian gospodarczych w krajach kandydujących do członkostwa w Unii Europejskiej utworzono wiele programów pomocy. Pomoc ta nie zakończy się z chwilą przyjęcia nowych członków, lecz będzie kontynuowana w ramach programów poakcesyjnych. Polskie koleje również uczestniczą w realizacji tych ambitnych zadań.
PL
Wprowadzenie do realizacji przewozów na liniach międzynarodowych i krajowych nowej generacji taboru wymusza podniesienie parametrów eksploatacyjnych linii kolejowych, a w tym jazdy pociągów z dużymi prędkościami, z V>160 km/h. PKP przygotowując swój program działania w zakresie oferty przewozowej uwzględniły również jazdę pociągów z prędkością ponad 160 km/h. Pierwsze pociągi z prędkością 160 km/h mogły kursować po linii CMK w połowie lat siedemdziesiątych dwudziestego stulecia. Docelowo zakładano jazdę z prędkościami maksymalnymi do 250 km/h, w zależności od parametrów infrastruktury. Do 2002 r. na sieci PKP nie było linii, na której mógłby być prowadzony ruch z prędkością powyżej 160 km/h.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.