Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  klasyfikacja dostawców
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Nowym kierunkiem budowania pozycji na rynku jest utrzymywanie przez przedsiębiorstwa trwałych relacji z obecnymi klientami oraz budowanie długoterminowej współpracy z dostawcami. Coraz częściej sukces upatrywany jest w wysokim poziomie integracji łańcucha logistycznego, którego poszczególne przedsiębiorstwa są częścią. Proces tworzenia wartości dla klienta jest ogniwem, łączącym łań-cuch wartości z logistyką. Wraz z rozwojem łańcuchów logistycznych uwaga producentów skupia się na wprowadzaniu innowacji w procesy, a nie jak dotychczas tylko w pro-dukty. Przewaga konkurencyjna jednego z przedsiębiorstw, które uczestniczy w łańcuchu logistycznym, nie gwarantuje konkurencyjności całego łańcucha. Możliwość stworzenia zintegrowanego łańcucha logistycznego jest w dużym stopniu uzależniona od związków pomiędzy poszczególnymi firmami w kanałach logistycznych. Związki te mogą się różnić pod względem trwałości powiązań oraz ich natężenia, co decyduje o poziomie spójności całego systemu. Celem opracowania jest przedstawienie różnorodności relacji z dostawcami oraz zaprezentowanie jednej z metod pozwalających na klasyfikację i ocenę dostawców w przedsiębiorstwie. Opracowanie zawiera wyniki badań literaturowych oraz opis badań już wykonanych w tym zakresie w Wielkiej Brytanii. W pracy wykorzystano również wyniki badań własnych autorki przeprowadzonych w roku 2012. Przeprowadzone badania jednoznacznie wykazały, że ścisła współpraca dostawców z klientami, oparta na partnerskich więziach, pozwala na szybkie diagnozowanie zmieniających się potrzeb i oczekiwań, w zależności od obecnego i przewidywanego ich rozwoju organizacyjnego, technologicznego oraz marketingowego
PL
Podejmując problematykę QS-9000 dotykamy zagadnień zapewnienia jakości dostaw. Rynek motoryzacyjny okazuje się być w tym przypadku bardzo pouczającym przykładem, bowiem dotychczas tylko o wymaganiach GMP (Good Manufacturing Practice) można było wskazać jednoznaczne wymagania stawiane dostawcom. Celem, dla jakiego zostały powołane standarty QS-9000 jest ujednolicenie wymagań stawianych dostawcom na rynku motoryzacyjnym.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.