Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kandydaci do szkół wojskowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Proces rekrutacji i selekcji kandydatów na studia prowadzony w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych jest typowym procesem personalnym realizowanym przez uczelnię wyższą. Metoda opisu, charakterystyczna dla procesów logistycznych, jest próbą uzasadnienia tezy o interdyscyplinarnym charakterze nauk o zarządzaniu i stanowić może istotny wkład w poszukiwanie narzędzi sprawnego zarządzania kadrami w organizacjach.
EN
The process of recruitment and the selection of candidates for the studies conducted at the Military Academy of Land Forces is a typical process performed by a higher education school. The method of description characteristic of logistic processes is an attempt to justify the thesis about the interdisciplinary nature of management science and can be a significant contribution to the search for an effective personnel management tool in organisations.
PL
W artykule przedstawiono wymagania stawiane współczesnym oficerom Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Przyblizono problematykę pozyskiwania i metody kwalifikowania kandydatów na zawodowych oficerów. Zaprezentowano wyniki badań empirycznych dotyczących kwalifikowania kandydatów do WySszej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki w przedziale czasowym od 1994 do 2000 r.
PL
W artykule podjęto kwestie motywacji i jej wpływu na wykonywanie zawodu oficera w Wojsku Polskim. Przedstawione bodźce podjęcia tej niełatwej przecież decyzji poparte zostały badaniami własnymi autora oraz przeprowadzonymi przez Wojskowe Biuro (Instytut) Badań Społecznych. Badaniami własnymi objęci zostali słuchacze Studium Oficerskiego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, którzy we wrześniu 2007 zostali promowani na pierwszy stopień oficerski. Przedstawione w artykule treści pozwoliły na poznanie motywów jakimi kierowali się, przede wszystkim, absolwenci uczelni cywilnych w wyborze zawodu oficera w Wojsku Polskim. Zaprezentowane wyniki badań wykazują, Se problematyka dotycząca motywacji jest niezwykle istotna w karierze kaSdego oficera. Jest ona ostatnio szczególnie ważna bowiem, jak wskazują dane statystyczne Departamentu Kadr, w 2007 roku znacznie obniżyła się liczba żołnierzy zawodowych pełniących służbę w strukturach Sił Zbrojnych. Tak więc motywy wykonywania zawodu oficera w Wojsku Polskim są istotne nie tylko w trakcie podejmowania decyzji o podjęciu studiów w uczelni wojskowej ale także, a być może bardziej, w trakcie jej pełnienia.
4
Content available remote Szkoły chorążych w Polsce w latach 1967-2002
PL
Szkoły chorążych utworzono w 1967 r., równocześnie z podniesieniem szkół oficerskich do rangi wyższych uczelni zawodowych. Umiejscowiono je w strukturach organizacyjnych wyższych szkół oficerskich lub w ośrodkach szkolenia poszczególnych rodzajów wojsk. W okresie 35 lat istnienia wykształcono w nich kilka tysięcy absolwentów - młodszych chorążych - WP.
5
Content available remote Kształcenie kadr oficerskich w wybranych państwach NATO
PL
Autor w treści artykułu analizuje kwestie dotyczące procesu przygotowania oficerów w państwach należących do NATO. Wskazuje na różnice i podobieństwa występujące w systemach kształcenia kadry zawodowej na przykładzie wybranych armii NATO.
6
Content available remote Sprawność fizyczna a pochodzenie środowiskowe kandydatek
PL
Sprawność fizyczna żołnierzy zawsze była ważnym atrybutem każdej dobrze wyszkolonej armii i maiła znaczny wpływ na poziom jej gotowości bojowej. Pozytywnym dla armii zjawiskiem jest utrzymujące się od dłuższego czasu zainteresowanie młodych ludzi podjęciem nauki w szkołach wojskowych. Całkowicie nowym zjawiskiem jest rekrutacja kobiet do zawodowej służby wojskowej. W artykule autor dokonuje oceny, pod względem sprawności fizycznej, kandydatek do zawodowej służby wojskowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.