Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  kanalizacja zewnętrzna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Kanalizacja podciśnieniowa ma przeszło stuletnią tradycję. W 1892 r. na przedmieściu Paryża (Levallois-Perret) powstał pierwszy system kanalizacji podciśnieniowej odprowadzający ścieki bytowo-gospodarcze. Początkowo kanalizacja podciśnieniowa była projektowana w sposób analogiczny jak układ lewarowy stosowany do ujmowania wód podziemnych. Zestawienie w formie tabelarycznej systemów kanalizacji podciśnieniowej.
PL
System kanalizacji zewnętrznej jest jednym z najważniejszych systemów infrastruktury komunalnej oraz bardzo dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Rozwój technologii w zakresie przetwórstwa tworzyw sprawił, że obecnie dostępne są różnorodne materiałowo i konstrukcyjnie systemy przewodów kanalizacyjnych, studzienek, zapewniających wieloletnią pracę w różnorodnych warunkach. Praktyczne zastosowanie systemów kanalizacyjnych z tworzyw termoplastycznych datuje się od wielu lat. Jako pierwszy był wyprodukowany PVC-U (1935r.), później wraz z postępem technologicznym PE-LD (1945 r.), PE-HD i PP (1955 r.). Od tego cza su wraz ze wzrostem postępu technologicznego w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych znacznie zwiększyły się możliwości właściwego wyboru surowców do produkcji rur, studzienek kanalizacyjnych spełniających bardzo wysokie wymagania użytkowe. Należy tutaj odnotować duży wzrost zastosowania systemów kanalizacyjnych z tworzyw należących do grupy poliolefin (CnH2N) zwłaszcza polipropylenu PP-B (kopolimer blokowy) i PP-H (homopolimer) oraz polietylenu PE (PE-LLD, PE-HD).
3
Content available remote Przewody na instalacje zewnętrzne sanitarne i cieplne
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.