Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  jakość w transporcie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Tematem artykułu jest analiza rozwiązań i zastosowań nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w ośrodkach miejskich oraz pomiar wskaźników jakości transportu z uwzględnieniem wymagań normy ISO 37120: Zrównoważony rozwój społeczny – wskaźniki usług miejskich i jakości życia. Artykuł składa się z dwóch części. W części przybliżono tematykę inteligentnych miast, w tym przytoczono funkcjonujące pojęcia smart city. Dokonano opisu kształtowania przestrzeni miejskich i jakości życia w aspekcie smart, z uwzględnieniem zagadnień zrównoważonego rozwoju. Przedstawiono charakterystykę normy ISO 37120 służącą do pomiaru poziomu usług i warunków życia w miastach. Przedstawiono podstawowe i pomocnicze wskaźniki w zakresie usług miejskich i jakości życia, w tym z obszaru tematyki transportu. Wymieniono polskie miasta, które uzyskały certyfikat inteligentnego miasta. Na zakończenie części I dokonano przeglądu doświadczeń i rozwiązań poprawiających mobilność, które funkcjonują w wybranych miastach na świecie.
PL
Praca dotyczy zagadnień związanych z oceną jakości ruchu tramwajów z punktu widzenia pasażera. Przedstawiono wybrane wyniki badań, które były prezentowane wcześniej przez innych autorów zajmujących się tą tematyką w pracach naukowych oraz wyniki własnych badań związanych z analizą symulacyjną ruchu tramwaju wykonaną z wykorzystaniem symulatora cyfrowego RSEL.
EN
This paper concerns issues related to the evaluation of the quality movement of trams from the perspective of passengers. The results of research presented by other authors dealing with these issues in scientific papers and own investigation related to analysis of the tram traffic simulation performed using a digital simulator RSEL are shown.
3
Content available remote Die Bedeutung der Qualität des Verkehrssystem für das Zulieferwesen. Teil II
PL
W artykule przedstawiono problematykę procesów transportowych. Autor wychodzi z założenia, że obecnie podstawą do konkurowania i zdobywania klientów jest jakość. Przedmiotem zainteresowania są zatem przewozy ładunków i przesyłek towarowych, a w szczególności: 1. Ilościowe i jakościowe zmiany w przewozach ładunków i przesyłkach towarowych. Do czynników powodujących ilościowe i jakościowe zmiany w transporcie towarów należą: – globalizacja strumieni przewożonych ładunków i przesyłek towarowych, – wzrost wielkości przewozów wyrażonych w tonach i tonokilometrach, – zmniejszające się wielkości przesyłek w ściśle określonym czasie ich dostaw, – wzrost wymagań klientów dotyczących informacji o procesach transportowych, – wzrastające znaczenie ochrony środowiska, – stosowanie nowoczesnych technologii informacyjnych. 2. Zasadnicze formy organizacyjne transportu: – transport bezpośredni, – transport liniowy, – transport zbiorczy i rozdzielczy. 3. Transport intermodalny: – warunki ramowe i możliwości transportu kombinowanego, – łańcuchy transportowe, – usługi logistyczne jako centralny koordynator, – kryteria decyzyjne kształtowania łańcuchów transportowych.
PL
Praca dotyczy zagadnień związanych z oceną jakości ruchu tramwajów z punktu widzenia elementów systemu transportowego i jego otoczenia. Ukazano wymagania poszczególnych elementów odnośnie jakości ruchu tramwajów i kryteriów jej oceny. Przedstawiono wyniki własnych badań związanych z analizą symulacyjną ruchu tramwaju wykonaną z wykorzystaniem symulatora cyfrowego RSEL.
EN
This paper concerns issues related to the evaluation of the quality movement of trams from the perspective of the transport system and its environment. The requirements of various elements regarding the quality of trams' motion and criteria for its evaluation are presented. The results of own investigations related to analysis of the tram traffic simulation performed using a digital simulator RSEL are shown.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.