Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  języki skryptowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Niniejsza praca jest drugą z cyklu publikacją (zob. [1]) dotyczącą zastosowań algorytmów sztucznej inteligencji w automatycznym sprawdzaniu poprawności rozwiązań testów egzaminacyjnych. Przedstawiona metoda została opracowana na potrzeby sprawdzania umiejętności poprawnego konstruowania programów komputerowych w językach skryptowych i jest w szczególności dedykowana dla platform wspomagających nauczanie na odległość (ang. distance learning). Algorytm ewaluacji oparty jest na elementach teorii zbiorów rozmytych, w szczególności na relacjach rozmytych modelujących związki podobieństwa pomiędzy jednostkami danych, w tym przypadku - łańcuchami tekstowymi. Autorzy prezentują oryginalną funkcję przynależności dla relacji rozmytej, której wartości odzwierciedlają - w opisanym przypadku -stopień podobieństwa odpowiedzi właściwej dla danego pytania w rozwiązywanym teście oraz odpowiedzi udzielonej przez studenta. Stopień ten (wartość rzeczywista z przedziału [0,1]) jest następnie interpretowany jako ocena za udzieloną w zadaniu odpowiedź. Omówiony został także aspekt bezpieczeństwa realizacji połączeń sieciowych charakterystyczny dla platformy, na której prezentowany algorytm został oryginalnie zaimplementowany.
PL
Niniejsza praca jest drugą z cyklu publikacją (zob. [1]) dotyczącą zastosowań algorytmów sztucznej inteligencji w automatycznym sprawdzaniu poprawności rozwiązań testów egzaminacyjnych. Przedstawiona metoda została opracowana na potrzeby sprawdzania umiejętności poprawnego konstruowania programów komputerowych w językach skryptowych i jest w szczególności dedykowana dla platform wspomagających nauczanie na odległość (ang. distance learning). Algorytm ewaluacji oparty jest na elementach teorii zbiorów rozmytych, w szczególności na relacjach rozmytych modelujących związki podobieństwa pomiędzy jednostkami danych, w tym przypadku - łańcuchami tekstowymi. Autorzy prezentują oryginalną funkcję przynależności dla relacji rozmytej, której wartości odzwierciedlają - w opisanym przypadku - stopień podobieństwa odpowiedzi właściwej dla danego pytania w rozwiązywanym teście oraz odpowiedzi udzielonej przez studenta. Stopień ten (wartość rzeczywista z przedziału [0,1]) jest następnie interpretowany jako ocena za udzieloną w zadaniu odpowiedź. Omówiony został także aspekt bezpieczeństwa realizacji połączeń sieciowych charakterystyczny dla platformy, na której prezentowany algorytm został oryginalnie zaimplementowany.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.