Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Powiadomienia systemowe
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!
  • Sesja wygasła!

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  izolacje instalacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przewody instalacji solarnej biegnące między kolektorem a zasobnikiem wymagają szczególnej izolacji technicznej. Nie może to być zwykła izolacja do rur grzewczych, ponieważ w instalacjach solarnych okresowo występuje temperatura znacznie wyższa niż w instalacji grzewczej. Izolacja taka musi być też przystosowana do pracy na zewnątrz.
PL
Przepisy stawiają wysokie wymagania izolacjom instalacji w budynkach. Obok ochrony cieplnej, przeciwwilgociowej i akustycznej bardzo istotne są też wymagania związane z nierozprzestrzenianiem ognia. Instalacje mogą bowiem przechodzić przez różne strefy pożarowe lub wręcz służyć wentylacji pełniącej jednocześnie funkcję oddymiania. Jednak nie zawsze i nie wszędzie konieczne jest stosowanie izolacji niepalnych.
PL
Ciepła woda użytkowa i gorąca woda stosowane jako czynnik grzewczy, który może występować także w formie przegrzanej pary, ze względów praktycznych i technicznych muszą zachować określony poziom temperatur. Z tego powodu sieci ciepłownicze i instalacje ciepłej wody powinny być izolowane termicznie. W artykule zdefiniowano podstawowe parametry jakościowe charakteryzujące nośniki ciepła i standardy obsługi odbiorców ciepłych mediów. Podano też uwarunkowania normowe dotyczące projektowania i wykonywania izolacji sieci ciepłowniczych i instalacji ciepłej wody, montażu i odbioru technicznego.
PL
W artykule przedstawiono zasady doboru izolacji do instalacji wody lodowej ze szczególnym uwzględnieniem współczynnika przejmo-wania ciepła na powierzchni zewnętrznej izolacji h [W/m2K] i konieczności należytego zwiększenia grubości izolacji w razie braku swobodnej cyrkulacji powietrza. Dobór minimalnej grubości izolacji ze względu na zapobieganie kondensacji pary wodnej uzupełniony został informacją nt. optymalnej grubości izolacji z punktu widzenia oszczędności energii. W dalszej części omówione zostały aktualne wymagania dotyczące grubości izolacji w instalacjach wody lodowej, a wynikające z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 6 listopada 2008 r. Dla porównania przedstawiono również podobne wymagania w innych krajach europejskich: Hiszpanii i Portugalii, Czech oraz Słowenii.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.