Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  infrastruktura wsi
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Nadal dosyć powszechnie wśród mieszkańców wsi panuje przekonanie, że środowisko zanieczyszczane i niszczone jest przez przemysł i obszary zurbanizowane, natomiast wieś i rolnictwo raczej środowisko chronią. Ten stereotyp nie do końca jest prawdziwy - rolnictwo i mieszkańcy wsi w znacznym stopniu przyczyniają się do ogólnego zanieczyszczania środowiska przez naszą cywilizację.
PL
Pod pojęciem lokalne lub przydomowe oczyszczalnie ścieków (POŚ) rozumie się oczyszczalnie o przepustowościach do 5m³/d, w stosunku do których Rozporządzenie MOŚZNiL z dnia 5.11.1991 (Dz.U. Nr 116 poz. 503) pozwala zastosować złagodzone wymogi odnośnie ścieków oczyszczonych.
PL
Zarówno w miastach jak i osiedlach wiejskich, konsekwencją wyposażenia budynków mieszkalnych w instalację wodociągową jest zwielokrotnienie ilości powstających ścieków. Istnieją trzy możliwości usuwania ścieków z posesji, na której znajduje się skanalizowany budynek.
PL
Systemy zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków w regionach górskich, mimo trudniejszych warunków ich budowy i eksploatacji, muszą spełniać wszystkie wymagania, jakie są stawiane tego typu systemom. Wymagania te nie mogą być zależne od lokalizacji systemu. Duże różnice wysokości terenu obsługiwanego przez system, trudne warunki gruntowe, duże spadki terenu, często utrudniony dostęp, niższe i dłużej trwające niskie temperatury, inne stosunki wodne powodują, że systemy zaopatrzenia w wodę i usuwania ścieków w tych regionach wymagają nieco innego rozwiązania technicznego.
PL
Aktualny stan rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w regionach wiejskich w Polsce wykazuje olbrzymie zadania inwestycyjne do wykonania, szczególnie w zakresie kanalizacji wiejskich i oczyszczalni ścieków. Zadania rozwoju tych urządzeń, w okresie reformowania państwa, w warunkach współczesnych wyzwań cywilizacyjnych, w przeciwieństwie do rozwiązań dużej części dotychczasowych obiektów, powinny być rozwiązane i wykonane nowocześnie, z uwzględnieniem nowoczesnych technologii oraz automatycznej regulacji i sterowania, na poziomie odpowiadającym aktualnemu poziomowi postępu naukowo-technicznego w dziedzinie techniki wodociągowej. Ze względu na stosunkowo nisko kwalifikowaną obsługę eksploatacyjną w warunkach wiejskich, urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne powinny pracować bezobsługowo.
PL
Sezon zimowy to najlepszy okres aby po raz kolejny zaobserwować jak drogo i nieefektywnie wykorzystujemy ciepło w naszych mieszkaniach, biurach, szkołach, jak ciemno jest na naszych ulicach, jak wiele braków ma infrastruktura wsi, miast i osiedli. Jesień i zima to również czas, kiedy można podjąć działania związane z przygotowaniem inwestycji - sporządzeniem projektów, wybraniem wykonawców, znalezieniem źródeł finansowania przedsięwzięcia.
PL
Zintensyfikowane w ostatnich latach działania w zakresie rozwoju wiejskiej infrastruktury sanitacyjnej (wodociągi, kanalizacje, oczyszczalnie ścieków, wysypiska odpadów stałych) wymagają uzmysłowienia służbom inwestycyjnym podstawowych procedur prawno-organizacyjnego postępowania, uwzględniającego m.in. hierarchię działań.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.