Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  inżynieria wydajności oprogramowania
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W artykule przedstawiono tylko wybrane zagadnienia związane z projektowaniem systemów, w których istotne jest spełnienie warunków czasowych. Spośród diagramów występujących w UML, szczególna uwaga, poza diagramem przypadków użycia, powinna być skupiona na diagramach interakcji i diagramach maszyn stanów. Pozwalają one na wyrażanie własności czasowych budowanych systemów. W fazach analizy i projektowania dwa szczególnie problemy wymagają rozwiązania. Piwerwszy - to stwierdzanie zgodności pomiędzy diagramami interakcji, a diagramami maszyn stanowych, które należą do tego samego modelu systemu, tzn. modelu na danym poziomie analizy lub projektowania. Drugi problem to stwierdzenie, że model bardziej szczegółowy spełnia wymogi czasowe określone przez model ogólniejszy. W fazach projektowania szczegółowego i implementacji zasadniczym problemem jest stwierdzenie czy wydajność węzłów i sieci transmisji danych pozwala na spełnianie warunków czasowych podczas wykonywania zaprojektowanego oprogramowania.
PL
Jedną z różnic między systemami czasu rzeczywistego a systemami ogólnego przeznaczenia jest natura i rola ograniczeń nałożonych na czas ich reakcji. W wypadku systemów ogólnego przeznaczenia oczekuje się, że średni czas reakcji nie będzie większy niż pewna zadana graniczna wielkość. W odniesieniu do systemów z silnymi ograniczeniami czasu rzeczywistego narzuca się, aby czas reakcji nie był większy niż pewna wielkość graniczna. W wypadku systemów ze słabymi ograniczeniami czasu rzeczywistego oczekuje się, że procent reakcji, które będą przygotowane po czasie przekraczającym wielkość graniczną czasu reakcji, nie będzie większy niż zadana wartość graniczna. Systemy czasu rzeczywistego różnią się od systemów ogólnego przeznaczenia poziomem tolerancji wobec niespełnienia wymagań nałożonych na czas reakcji. Jeśli stwierdza się, że system ogólnego przeznaczenia ma za duży czas reakcji, a uzyskanie wersji z odpowiednio małym czasem byłoby znacznie kosztowniejsze, to ewentualnie formułuje się słabsze wymagania czasowe. Taka strategia w odniesieniu do systemów czasu rzeczywistego z silnymi ograniczeniami czasowymi jest nie do przyjęcia.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.