Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  identyfikowalność produktów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W 2017 roku Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski, którego członkami są firmy głównie z obszaru Kalisza, realizował projekt związany z Koncepcją innowacyjnego rozwiązania dla efektywnego zarządzania identyfikowalnością. Wykonawcą tego projektu był Instytut Logistyki i Magazynowania. W 2018 roku Klaster kontynuował działania w tym zakresie poprzez realizację kolejnego projektu, dofinansowanego w ramach Konkursu „WSPÓŁPRACA IOB – BIZNES – NAUKA. EDYCJA 2018”. Bezpośrednim celem tegorocznego projektu była walidacja wyników uzyskanych w poprzednim projekcie poprzez zastosowanie metody prototypowania rozwiązania obsługującego wybrane procesy. Symulacja procesów i ich prototypowanie umożliwiły przedsiębiorstwom sprawdzenie praktyczności rekomendowanych, innowacyjnych rozwiązań, których celem jest efektywne zarządzanie identyfikowalnością.
PL
Wiele przypadków i afer związanych z wycofywaniem produktów z rynków ma wiele przyczyn: produkt może być np. niebezpieczny, źle oznakowany i – tym samym – wprowadza konsumenta w błąd, który może mu przynieść poważne konsekwencje zdrowotne. Na wycofywaniu produktów cierpią konsumenci, ale tracą też przedsiębiorcy, a zwłaszcza ich wizerunek i prestiż firmy. Jak sobie radzić z tym wciąż ogromnym problemem? Prawo wymaga od firm posiadania skutecznego systemu identyfikowalności (ang. traceability), dzięki której można szybko zlokalizować np. wadliwe produkty lub wręcz niebezpieczną żywność, kosmetyki, farmaceutyki i inne towary znajdujące się w obrocie handlowym po to, by je szybko wycofać. Z pomocą w osiągnięciu wyższej efektywności systemów identyfikowalności przychodzą standardy GS1, a konkretnie Global Traceability Standard w swojej najnowszej wersji 2 (GTS2).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.