Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  grounds register
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
W ostatnich latach państwowa służba geodezyjna i kartograficzna przystąpiła do wykonanaia modernizacji, prowadzonej w Polsce ewidencji gruntów i budynków i założnia ewidencji lokali. Na przykładzie obrębu B-54 miasta Łodzi autorzy prezentują wagę informacji historycznych i archiwalnych w procesie modernizacji ewidencji gruntów. Z badań autorów wynika, że w procesie modernizacji następuje istotne zwiększenie ilości informacji geometrycznie dokumentowanych (liczba punktów granicznych, przebieg granic), jak również istotne zwiększenie ilości informacji administracyjno-prawnych.
EN
National geodetic and cartographic administration in Poland do cadastre work at last years. Authors present importance of historical and archival geodetic and cartographic data in the prepare of cadastral data register for example on B-54 precint of city Lodz.
PL
Proces modernizacji ewidencji gruntów i budynków na drodze tworzenia katastru niesie ze soba wiele istotnych problemów technicznych i organizacyjnych. Na przykładzie działań podjętych w mieście Żychlin pokazano jak istotne jest wykorzystanie danych archiwalnych i ich analiza w celu zapewnienia wymagan dokładnościowych stanowionych przez przepisy techniczne.
EN
The way from grounds and building registers to cadastre has a many technical and organisational problems. In the paper present importance archival data in order to attain of accurancy from technical regulations.
PL
Przejście od ewidencji gruntów do komputerowego katastru nieruchomości, zawierającego informacje o gruntach, budynkach, lokalach i ich właścicielem oraz władającym, je s t procesem drogim i pracochłonnym. Opracowanie racjonalnej koncepcji wykonywania prac na podstawie nowoczesnej technologii pozwoli zmniejszyć nakłady i czas opracowań. Przy przejściu od tradycyjnej ewidencji gruntów do komputerowego katastru nieruchomości należy wykonać modernizację ewidencji gruntów i założenie ewidencji budynków z wykorzystaniem fotogrametrii cyfrowej i technologii geoinformacyjnej. Główne problemy, które powinny być rozwiązane przy wykonywaniu tych prac to: wyznaczenie istotnych różnic przebiegu granic działek i użytków przez porównanie mapy katastralnej z obrazami cyfrowymi utworzonymi w oparciu o zdjęcie lotnicze, opracowanie optymalnego projektu wykonania pracy, którego istotnym elementem będzie wybór technologii przemian nowych granic działek i użytków
PL
Referat prezentuje wyniki prac pilotowych podjętych na zlecenie GUGiK, dotyczących modernizacji ewidencji gruntów i budynków metodami fotogrametrycznymi.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.