Młode pokolenia stanowią nasza przyszłość, zatem warto, aby rozumiały "co w trawie piszczy". Oczywiście podstawa programowa szkół różnego szczebla obejmuje również elementy ekologii i przyrody, ale nie można zaprzeczyć, że wiedza stricte książowa, to nie to samo co odczucia, jakich doznaje się podczas bezpośredniego kontaktu z naturą. Jak więc sprawić, aby uczniowie chętniej spędzili czas na dworze, poszerzając swoją wiedzę, doświadczając przyrody?
Bez świadomości przyrodniczej u użytkowników terenów zielonych sama opieka nad nimi może być niewystarczająca. Dlatego zasięg działalności zarzadów zieleni rozrasta się i idzie również w stronę rozwoju edukacji i informowania społeczeństwa.
Współczesne, mocno zurbanizowane miasta są jak żywy organizm, sieć skompikowanych zależności, w których nie sposób mówić o procesach izolowanych. Mając świadomość, że jako jednostka miejska Zarząd Zieleni podejmuje działania wpływające na kształt miejskiej przestrzeni, właściwe wydawało się powołanie zespołu, który stałby się łącznikiem między urzędem a sercem każdego miasta, czyli mieszkańcami.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.