Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  gospodarka mieszkaniowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Zadania z zakresu gospodarki mieszkaniowej w kontrolowanych przez NIK gminach województwa dolnośląskiego realizowane były prawidłowo, rzetelnie i gospodarnie w zakresie zarządzania posiadanym zasobem mieszkaniowym - wynika z raportu NIK-u. Izba sformułowała jednak szereg uwag, które mogą dopomóc we właściwym prowadzeniu gospodarki mieszkaniowej także w innych regionach, w szczególności w gminach miejsko-wiejskich.
PL
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała dane o wynikach przeprowadzonej w latach 2015-2018 kontroli, które informują, czy gminy prawidłowo realizują zadania z zakresu gospodarki mieszkaniowej.
PL
Analiza planowanych wydatków w budżecie państwa i budżetach gmin na 2016 r. wskazuje, że w najbliższych latach nie przewiduje się istotniejszej zmiany w systemie organizacji i finansowania budownictwa mieszkaniowego w Polsce.
PL
wiele, o tyle w odniesieniu do odpowiedzialności władz miasta już nieco mniej. Przykładem na zastosowanie koncepcji społecznej odpowiedzialności zarządzających miastem może być Łódź (miasto na prawach powiatu), która za pomocą konsultacji społecznych stara się poznać zdanie mieszkańców w niezwykle kluczowych kwestiach dotyczących ich samych. Jednym z takich kluczowych obszarów jest gospodarka mieszkaniowa, która powinna być szczególną domeną zainteresowań władz, za co w tym względzie władza ta powinna być odpowiedzialna. Warto w tym miejscu wyjaśnić, czym jest CSR i gdzie można je umiejscowić w procesie zarządzania. CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, to termin oznaczający koncepcję, na podstawie której, podczas tworzenia strategii działania uwzględnia się interesy społeczne, ochronę środowiska, etykę, jak również relacje z interesariuszami. Ma to swój wydźwięk w postaci realnych wpływów na skuteczność działalności gospodarczej organizacji, która zastosowała CSR.
EN
One of the expressions of concern for the interests of local communities is the activity of the local community in the area of social, economic and cultural. Possibility of influencing the matter of a county, municipality or city reveals, among other things: the participation of the citizens of the community in public consultations, which are a dialogue with the authorities in the region. Example of the common objectives, and for the first time the city of Lodz citizens’ participation were public consultations in the development of Housing Policy in the city of Lodz 2020+. The purpose of this article is to pay attention to the nature of dialogue between the community and its residents, and the role of public consultation in an effort to improve the quality of life.
PL
Rozwój usług komunalnych jest ściśle powiązany z rozwojem przedsiębiorstw na terenie miasta (gminy). Jest to szczególnie widoczne w miastach z dominującą gałęzią przemysłu.
PL
W referacie przedstawiono wybrane wyniki obliczeń dotyczące reperkusji energetycznych oraz ekonomicznych, będących konsekwencją wyboru użytkowanego podsystemu energetycznego w gospodarstwie domowym.
EN
Selected results of calculations coming from energetic and economic consequences of energy subsystem choice in hausing are presented in the paper.
13
Content available remote Ogólna sytuacja gospodarcza : konsekwencje dla budownictwa
PL
Rok 2001 był niekorzystny dla polskiej gospodarki. Pogłębiały się tendencje spadkowe, które rozpoczęły się już w latach 1999-2000. Najgroźniejszymi tendencjami negatywnymi było wysokie i rosnące bezrobocie, deficyt budżetowy, niskie i malejące tempo wzrostu gospodarczego, regres na rynku inwestycyjnym i budowlanym. Do pozytywnych tendencji należy zaliczyć: zmniejszającą się inflację, wzrost eksportu oraz rosnącą liczbę mieszkań oddawanych do użytku.
16
Content available remote Wielkopłytowe budynki mieszkalne: aktualne problemy użytkowania
PL
Modernizacja powinna stanowić istotną część narodowej strategii mieszkaniowej zapewniającej dostępność lokali z uwzględnieniem wymagań gospodarki rynkowej, przemian demograficznych, ekonomicznych, socjalnych i doświadczeń Unii Europejskiej. W różnych systemach technologicznych, materiałowych i prze działach wiekowych budynków z prefabrykatów, zakres prac modernizacyjnych będzie zróżnicowany. W tym ujęciu niezbędne staje się ustalenie priorytetów realizacyjnych na podstawie danych z monitoringu zasobów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.