Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  geometria architektury
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Przed inżynierem w dzisiejszych czasach stoi wiele różnorodnych wyzwań. Inżynier tworząc dzisiaj, tworzy rzeczywistość jutra, dlatego tak ważne jest, aby łączyć to, co jest znane i nieznane. Podchodzić do problemów jako wyzwań, które zawsze da się rozwiązać, ale nie w taki oczywisty sposób, jakby na początku mogło się to wydawać. Przestrzeń ograniczają jedynie powierzchnie, które tworzą obiekt budowlany. W przypadku brył platońskich są to trzy figury płaskie: trójkąt równoboczny, kwadrat i pięciokąt foremny.
EN
Nowadays, engineers are facing many different challenges. An engineer working today is creating the reality of tomorrow; that is why it is so important to combine the familiar with the unknown; to approach problems as challenges which can always be solved, but not as easily as it may appear at first glance. Space is limited only by surfaces comprising the building being constructed. In the case of Platonic solids, they are three plane figures: equilateral triangle, square, and regular pentagon.
PL
W poprzednich numerach "Świata Szkła", pisząc o strukturach szklarniowych i ich przestrzeni wewnętrznej w architekturze, uwagę koncentrowano na aspektach czysto wymiernych związanych z zagadnieniami użytkowymi i relacją z otoczeniem. Tymczasem, jak pisze Zygmunt Szparkowski podstawą zaistnienia projektu architektonicznego i tego, co w ogólnym pojęciu kojarzy się z architekturą istotna jest funkcja estetyczna. Wielką rolę odgrywa w niej percepcja wzrokowa, która pozwala nie tylko na odbiór bodźców wzrokowych, ale może wywoływać reakcje związane m.in. z odbiorem dotykowym, słuchowym czy też zapachowym. Pozwala to na kreowanie wrażeń związanych ze sferą psychiczną człowieka, a także wrażeń związanych z zapamiętywaniem, zachowaniem itp. 1 Pora więc rozszerzyć temat struktur szklarniowych w architekturze o sprawy związane z ich rolą jako elementu funkcji estetycznej budynku, która wykracza poza obszar zjawisk wymiernych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.