Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  geodiscussion
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
PL
Jednym z podstawowych przedmiotów na kierunku gospodarka przestrzenna jest projektowanie urbanistyczne. Kluczowym celem realizowanym w ramach tego przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania zespołów urbanistycznych. Dodatkowo, realizacja modułu obejmującego zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne, ma przyczynić się do wykształcenia u studentów umiejętności pracy w zespole i zarządzania projektem. Studenci w ramach realizacji przedmiotu mają możliwość uzyskania kompetencji niezbędnych w przyszłej pracy na stanowiskach związanych z projektowaniem zagospodarowania przestrzeni, ale także w zakresie innych profesji, w których kluczowym elementem jest zarządzanie nie tylko przestrzenią, ale także samym procesem planistyczno-projektowym, które stanowią jedne z najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji na rynku pracy. W opracowaniu dokonana została identyfikacja efektów kształcenia realizowanego metodą projektu wraz z oceną potencjału zastosowania Partycypacyjnych Systemów Informacji Geograficznej (PGIS, ang. Public Participatory Geographic Infomation Systems) w celu usprawnienia procesu projektowego w ramach realizacji przedmiotu projektowanie urbanistyczne. Jednak problematyka podejmowana w opracowaniu może zostać odniesiona także do innych przedmiotów realizowanych na kierunku gospodarka przestrzenna, poświęconych tematyce szeroko pojmowanego planowania przestrzennego.
EN
One of the main subjects within the program of Spatial Economy education is urban design, which key objective is to obtain knowledge and skills in the design of urban complexes. In addition, the expected result of the implementation of the module that includes theoretical and practical classes is to contribute to the education of graduates in the field of teamwork and project management that are one of the key competencies of future graduates. The aim of the article is to identify the learning outcomes of the project method application with an evaluation of the potential use of tools dedicated to promote public participation in urban planning that can support the design process.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.